ARAMA YAP

Pratik, kolay, hafif, sağlıklı, susatmayacak birbirinden lezzetli ve çeşitli sahur tarifi sayfamızda!

Herkes Ramazan ayında evinde misafir ağırlamak istediğinde hem lezzetli hem de malzemesi kolay bulunan, yapımı pratik sahur tarifleri arayışına giriyor. Saat itibarıyla uykudan kalkıp hazırlanacak yemekler olduğu için, genelde kolay hazırlanan ve doyurucu sahur menüleri tercih ediliyor. Ayrıca ekonomik sahur menüleri oluşturmak da elbette herkes için önemli.

Ramazan bereketini sahur sofranıza taşıyan lezzetler eşliğinde aileniz ve dostlarınızla sofra etrafında bir araya gelmenin keyfi tarifsizdir! Bir yanda aile büyükleri Ramazan geleneklerini hatırlatır, eski Ramazanlardan bahis açar, diğer yanda çocuklar tüm ailenin bir arada olmasından büyük bir sevinç duyar hatta şanslılarsa büyük baba ve büyük annelerinden hediyeler bile alırlar. Bizim için böylesine özel bir zaman olan Ramazan ayında, sahur sofraları da oldukça özen ister. Sahur için farklı tarifler hazırlamaktan ziyade onların doyurucu ve susatmayacak sahur yemekleri olması gerekir. Aynı zamanda fazla ağır olmamalı, gün boyunca mideyi rahatsız etmemeli ve çok baharatlı ya da acılı olmamalıdır. Çünkü bu tarz yiyecekler gün içerisinde fazla susamanıza sebep olabilir.

İşte, sahurda farklı tarifler hazırlamak için hem işinizi kolaylaştıracak hem de sofranızı donatacak kolay sahur tarifleri…

Sahurda yapılabilecek yemekler oldukça fazladır. Kimi daha hafif menüler tercih ederken, kimi çeşit çeşit yiyecekler sunmak ister, kimisinin de en dikkat ettiği nokta sahur yemeklerinin pratik ve doyurucu olmasıdır. Kahvaltılık pratik tarifler sahur için oldukça uygun olacaktır ya da iftardan kalan çorbanın yanına hazırlanan bir salata ve yumuşacık pide ile hızlıca sahur yapmanız da mümkündür. Her damak zevkine ve mutfak alışkanlığında göre farklı farklı seçenek var. İşte biz de “sahura ne pişirsem?” diye düşünmeye başlayanlar için birbirinden leziz ve pratik sahur menüleri hazırladık.

Yemek tarifi ararken yapmaya karar verdiğimiz an, yemeğin görüntüsünün de enfes olmasıdır. Biz de sahur yemek tariflerini resimli olarak hazırladık ki, midenize hoş gelirken gözünüze de hoş gelsin!

Ramazan için alışverişler tamamlandıysa ve büyük sofralarda ağırlayacağınız misafirler davet edildiyse şimdi iftar menülerinizi belirleme zamanı. Bereketle, sağlıkla ve mutlulukla geçecek bir Ramazan dileriz!