ARAMA YAP

Kolay, nefis, resimli ve videolu iftar yemeği tarifleri için sayfamızı hemen ziyaret edin!

Herkes Ramazan ayında evinde misafir ağırlamak istediğinde hem lezzetli hem de malzemesi kolay bulunan, yapımı kolay iftar yemeği tarifleri arayışına giriyor. Ayrıca ekonomik ve kolay iftar menüleri oluşturmak da elbette herkes için önemli.

Ramazan bereketini sofranıza taşıyan lezzetler eşliğinde aileniz ve dostlarınızla sofra etrafında bir araya gelmenin keyfi tarifsizdir! Bir yanda aile büyükleri Ramazan geleneklerini hatırlatır, eski Ramazanlardan bahis açar, diğer yanda çocuklar tüm ailenin bir arada olmasından büyük bir sevinç duyar hatta şanslılarsa büyük baba ve büyük annelerinden hediyeler bile alırlar. Bizim için böylesine özel bir zaman olan Ramazan ayında, tüm ailenin bir araya geldiği iftar sofraları da oldukça özen ister. Çorbalar, ardından hafif başlangıçlar, genelde etli bir ana yemek ve yanında tereyağlısından, şehriyelisine kadar her çeşidine ayrı bayıldığımız pilavlar ve olmazla olmaz tatlı… İlla ki tüm yemeklerin meşakkatli olmasına gerek yok iftar yemek tarifleri kolayca hazırlanıp, zengin sofralar kurulabilir.

Değişik ve kolay iftar yemekleri ile yemek yapma telaşını bir kenara koyup sofranızı birbirinden lezzetli Ramazan menüleri ile donatabilirsiniz. İşte, evde iftar menüleri hazırlamak için hem işinizi kolaylaştıracak hem de sofranızı donatacak kolay iftar yemekleri…

İftarda yapılabilecek yemekler oldukça fazladır. Kimi daha hafif menüler tercih ederken, kimi çeşit çeşit yiyecekleri konuklarına sunmak ister, kimisinin de en dikkat ettiği nokta iftar yemeklerinin pratik olmasıdır. Et ile arası çok iyi olmayanlar için etsiz iftar yemekleri, eve tam iftar saatinde varan ve kolay yemekler hazırlamak isteyenler için pratik iftar tarifleri… Her damak zevkine ve mutfak alışkanlığında göre farklı farklı seçenek var. İşte biz de “iftara ne pişirsem?” diye düşünmeye başlayanlar için birbirinden leziz ve kolay iftar menüleri hazırladık.

Yemek tarifi ararken yapmaya karar verdiğimiz an, yemeğin görüntüsünün de enfes olmasıdır. Biz de kolay iftar yemek tariflerini resimli olarak hazırladık ki, midenize hoş gelirken gözünüze de hoş gelsin!

Ramazan için alışverişler tamamlandıysa ve büyük sofralarda ağırlayacağınız misafirler davet edildiyse şimdi iftar menülerinizi belirleme zamanı. Bereketle, sağlıkla ve mutlulukla geçecek bir Ramazan dileriz!