ARAMA YAP
20 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
185 kcal
7343

Karnabahar, çocukluktan beri çoğumuzun biraz mesafeli durduğu bir sebze. Hatta okuldan eve geldiğimizde köfte-makarna beklerken, karnabahar yemeğini duyduğumuzda yaşadığımız hayal kırıklığını eminim herkes hatırlayacaktır. Son yıllarda belki de karnabaharı herkesin sevmesi belki de bu kadar faydalı bir sebzeye yıllardır haksızlık etmemiz sebebiyle, birbirinden enfes karnabaharlı tarifler geliştirdik. Özellikle çocukların bayılacağı karnabahar köftesi, diyet yapanların ve hafif beslenenlerin favorisi karnabahar tabanlı pizza ile geleneksel İtalyan raviolisinin güncel bir yorumu olan karnabahar dolgulu ravioli tariflerine mutlaka göz atmanızı öneririz!


Biz de bugün karnabaharı böyle farklı bir tarifte değerlendireceğiz ve hem çok pratik hem de çok az malzeme gerektiren kızarmış karnabahar hazırlayacağız. Genelde yemeklerini bildiğinizin karnabaharın kızartması nasıl olur derseniz, cevabımız “Çok kolay ve lezzetli!” olacaktır!


Son dönemde kızarmış karnabahar için pek çok tarifle karşılaşmışsınızdır ama emin olun en güzel karnabahar kızartması tarifini henüz denemediniz! Çünkü lezzetli karnabahar kızartmasının anahtarı, yanında servis edilen sostur ve biz de onu ranch sos ile zenginleştiriyoruz!


Kızarmış karnabahar yağda da oldukça hafif ama fırında karnabahar kızartması yapmanız da mümkün, fırınınızı ayarlayarak orada da pişirebilirsiniz.


Sizi daha fazla merakta bırakmadan tarifimize geçmek isteriz. Hem bir atıştırmalık hem de yardımcı yemek olarak sunabileceğiniz kızarmış karnabahar için malzemeler hazırsa sizi hemen mutfağa alalım!

Pişirmeye Başla

Kızarmış Karnabahar Tarifi

: Denemenin Tam Zamanı
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 4 kişi +
karnabahar, temizlenmiş, küçük saplara ayrılmış
1 adet
Knorr Kajun Baharatlı Patates Çeşnisi
2 yemek kaşığı
un
1 su bardağı
soda
Yarım su bardağı

Servis için

Calve Ranch Sos
4 yemek kaşığı

Kızartmak için

sıvı yağ
1 su bardağı