Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 300

Tavuk Kalamar Tarifi

: Çıtır Tavuğun Başka Bir Boyutu
Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Orta

Tavuk eti ile hep aynı tarifleri hazırlamaktan siz de sıkılmadınız mı? Izgarası, tavası, sotesi derken aynı yemekler arasında sıkışıp kaldıysanız, çok farklı ve enfes bir tarifle sizlerleyiz!

Tavuk kalamar tarifinin adını duyduğunuzda şaşırmış olabilirsiniz çünkü bilinen kalamar tarifi deniz ürünleri ile yapılıyor. Ama kalamarın üzerini kaplayan çıtırlığın tavuk eti ile ne kadar yakışacağını tahmin edemezsiniz!

Tavuk kalamarın yapılışı zor gibi görünse de bildiğiniz soslu tavuk tariflerinden çok da farklı değil. Tavuk etleri dilimlendikten sonra tavuk kalamar sosu ile kaplanıyor, ardından kızgın yağa gönderiliyor! Tercihinize göre tavuk kalamarı fırında da yapabilirsiniz ama yağda kızartmanın çıtırlığına sahip olmayacağını bilmelisiniz…

Tarifimizin çıtır çıtır olmasını sağlayan bir malzeme daha var: Soda! Daha önce sodanın hamurlara girdiğini görmüşsünüzdür, biz de sodalı tavuk kalamar tarifi hazırlayarak onun daha hafif bir formda olmasını sağlıyoruz.

Kalamarın en enfes yönü ne diye sorsak muhtemelen herkesin sevabı sosa bandırılan o an olacaktır! Biz tavuk kalamar sosu için uzun uzun sos hazırlatarak sizi yormayacağız, çünkü Calve Acı Peri Peri Sos onunla mükemmel uyumu yakalayacaktır!

Söz farklı tavuk tariflerinden açılmışken buraya yine çıtır çıtır bir tarif bırakmak isteriz! Hafif bir tavuk tarifi arıyorsanız ama ızgaradan da sıkıldıysanız fırında tavuk şinitzel tarifimize göz atın deriz!

Tavuk Kalamar Tarifi Malzemeleri

2 adet
tavuk göğüs
1 tatlı kaşığı
tuz

Hamur için

1 adet
yumurta
1 tatlı kaşığı
tuz
1 su bardağı
soda
Yarım su bardağı
un
5 yemek kaşığı
mısır nişastası
1 tatlı kaşığı
Knorr Karabiber

Servis için

4 yemek kaşığı
Calve Acı Peri Peri Sos
Yarım adet
limon, 2'ye bölünmüş
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol