ARAMA YAP

2023 Ramazan bayramı tarifleri nefis yemek tarifleriyle birlikte Yemekte Keyif Var’da! En güzel ramazan bayramı tariflerini incelemek için tıklayın.

Ramazan ayının heyecanını katlayan şüphesiz bayram telaşıdır! Ama öyle tatlı bir telaştır ki yeni kıyafetler alınır ya da dolapta olan en şık kıyafetler seçilir ve güzelce ütülenip hazırlanır. Bir yandan konuklara ikram etmek için şekerler, çikolatalar alınır diğer yandan da arife günü boyunca baklavalar ve bayram yemekleri hazırlanır.

Bayram menüleri genelde özel yemekler ile hazırlanır ve geleneksel tarifler ağırlıklı olur. Et yemekleri, güveçler, kavurmalar, köfteler, kebaplar, tereyağlı, şehriyeli ve iç pilavlar bayram menüsünün olmazsa olmazıdır. Ayrıca fırında tavuklar, zeytinyağlılar ve mevsim sebzeleri ile hazırlanan sulu yemekler de bayram sofrasının çeşitlerindendir.

Bayram menüsünü belirleyen aslında biraz da çocukların favori yemekleridir. Aile büyükleri genelde bayram ziyaretine gelecek çocukları için onları sevindirmek adına en sevdikleri yemekleri hazırlarlar. Bu yüzden bayram menüsü biraz da ailedir, çocukluktan beri değişmeyen lezzetlerdir.

Kimisi için bayram yemeği annesinin fırında sebzeli tavuk tarifidir, kimisi içinse anneannesinin perde pilavı kimisi için de ailecek geleneksel olarak gidilen bir restoranın favori lezzetidir. Biz bu sayfamızda bayram yemeğini evde yemeyi tercih edenler ve konuklarını lezzetli menülerle ağırlamak isteyenler için enfes bayram menüleri hazırladık! İster etli yemekler, ister çorbalar, isterseniz de bol sebzeli tarifler arıyor olun hiç fark etmez burada her damak zevkine uyacak tarifleri sıraladık.

Yemek tarifi ararken yapmaya karar verdiğimiz an, yemeğin görüntüsünün de enfes olmasıdır. Biz de bayram yemek tariflerini resimli olarak hazırladık ki, midenize hoş gelirken gözünüze de hoş gelsin!

Ramazan bayramı için alışverişler tamamlandıysa ve büyük sofralarda ağırlayacağınız misafirler davet edildiyse şimdi bayram menülerinizi belirleme zamanı. Bereketle, sağlıkla ve mutlulukla geçecek bir bayram dileriz!