ARAMA YAP

Ramazan’a özel birbirinden lezzetli, çeşitli, güzel çorba tarifi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

Herkes Ramazan ayında evinde misafir ağırlamak istediğinde hem lezzetli hem de malzemesi kolay bulunan, yapımı pratik çorba tarifleri arayışına giriyor. Çünkü hem iftarda hem de sahurda tüketilebilen çorba, Ramazanda da favori yemeğimiz olmayı sürdürüyor! Sahur çorbaları saat itibarıyla uykudan kalkıp hazırlanacak tarifler olduğu için, genelde kolay hazırlanan ve doyurucu Ramazan çorbaları tercih ediliyor. Ayrıca ekonomik sahur menüleri oluşturmak da elbette herkes için önemli.

Ramazan bereketini sofralarınıza taşıyan lezzetler eşliğinde aileniz ve dostlarınızla sofra etrafında bir araya gelmenin keyfi tarifsizdir! Bir yanda aile büyükleri Ramazan geleneklerini hatırlatır, eski Ramazanlardan bahis açar, diğer yanda çocuklar tüm ailenin bir arada olmasından büyük bir sevinç duyar hatta şanslılarsa büyük baba ve büyük annelerinden hediyeler bile alırlar. Bizim için böylesine özel bir zaman olan Ramazan ayında, iftar ve sahur sofraları da oldukça özen ister. Sahur için farklı çorbalar hazırlamaktan ziyade onların doyurucu ve susatmayacak tarifler olması gerekir. Aynı zamanda fazla ağır olmamalı, gün boyunca mideyi rahatsız etmemeli ve çok baharatlı ya da acılı olmamalıdır. Çünkü bu tarz çorbalar gün içerisinde fazla susamanıza sebep olabilir. İftar sofralarında sunulacak Ramazan çorbaları ise hafif bir başlangıç yaparak mideyi rahatlatması gerektiği için doğru seçilmelidir.

Her damak zevkine ve mutfak alışkanlığında göre farklı farklı seçenek var. İşte biz de "Ramazan çorbalarından hangisini seçsem?" diye düşünmeye başlayanlar için birbirinden leziz ve pratik tarifler hazırladık.

Yemek tarifi ararken yapmaya karar verdiğimiz an, yemeğin görüntüsünün de enfes olmasıdır. Biz de çorba tariflerini resimli olarak hazırladık ki, midenize hoş gelirken gözünüze de hoş gelsin!

Ramazan için alışverişler tamamlandıysa ve büyük sofralarda ağırlayacağınız misafirler davet edildiyse şimdi menülerinizi belirleme zamanı. Bereketle, sağlıkla ve mutlulukla geçecek bir Ramazan dileriz!