ARAMA YAP
5 dk
15 dk
Kolay
2 kişilik
98 kcal
12203

Vegan beslenmenin popülerleştiği ve laktoz intoleransının daha bir hissedildiği bu günlerde, süt ve süt ürünlerine karşı görüşler duyabilirsiniz. Ancak kararında tüketildiği zaman, özellikle yoğurt ve kefir çok faydalıdır. Kefiri başka bir güne bırakalım, şimdi yoğurttan bahsedeceğiz!


Yoğurt, sütün doğru derecede mayalanması ile yapılır ve içinde yararlı bakteriler barındırır. Dolayısıyla bağırsak florasını düzenler ve probiyotiktir. Kemik sağlığını destekler, kalsiyum, potasyum ve magnezyum deposudur.


Knorr Karabuğdaylı Yoğurt çorbası, içindeki karabuğday ve nohut ile beraber çorbayı hem daha doyurucu, hem de besleyici yapıyor. Mesela nohut çok iyi bir bitkisel protein kaynağıdır. Karabuğday ise kan şekerini dengeler ve kolesterolü düşürür.


Şimdi mutfağa geçeceğiz ve pirinçli yoğurt çorbası yapmaya başlayacağız ama öncesinde konuşmak istediğimiz bazı hususlar var. Pirinçli yoğurt çorbası kalori miktarı, püf noktaları ve servis önerileri gibi. :)


Pirinçli Yoğurt Çorbası Püf Noktaları 


Yoğurt çorbası yapılışı pirinçli olduğu için biraz kompleks gelebilir başta. Ancak telaşa kapılmaya gerek yok. Kolay pirinçli yoğurt çorbası tarifi, 7’den 70’e herkesin üstesinden gelebileceği pratiklikte.


Püf noktamız ise pirinçlerle ilgili. Eğer hazırladığınız pilavınız artarsa buzluğa atabilir ve daha sonra bu tarif için kullanabilirsiniz.


Pirinçli Yoğurt Çorbası Servis Önerisi 


Kolay pirinçli yoğurt çorbası tarifinin yanına en çok bol yeşillikli bir salata, et sote ve buharda pişmiş sebze salatası yakışıyor. İçecek olarak da favorimiz ev yapımı buzlu çay.


Pirinçli Yoğurt Çorbası Kaç Kaloridir? 


Pirinçli yoğurt çorbası tarifi, tam diyet menülerine göre! Bir porsiyonu sadece 98 kalori olan bu çorbayı, günün her saatinde afiyetle tüketebilirsiniz.


Pirinçli Yoğurt Çorbası Tarifini Sevenlere Birbirinden Leziz Üç Farklı Yoğurt Çorbası Tarifi


Yoğurt, bildik bileli başımızın tacı; zira başka hiçbir besine benzemez, tek! Onu benzersiz kılan, besin değeri kadar öğünlerimizdeki yeri. Yoğurt, yemeklerde en çok kullanılan malzemelerden biri olduğu gibi, yemeklerle ya da tek başına ve günün her saatinde yenebilir. 


Yoğurdun her yere ve her saate uyabilen esnekliği, zamanla gelişen damak alışkanlıklarına bağlı olarak zenginleşmiş; kah süzülerek, kah su katılarak zenginleştirilmiş. Öte yandan yoğurdun pişirilerek tüketildiği bir yeme alışkanlığımız da var. Bunlar arasında en yaygın olarak bilinen, en çok sevilen ve en çok tercih edilenler yoğurtlu çorbalar. 


Örneğin, farklı yörelerde farklı isimler alan erişteli yoğurt çorbası tarifi bunlar arasında başı çekenlerden biri. Muhtemelen çorbayı daha besleyici hale getirmek için bakliyat takviyesiyle ortaya çıkan erişteli nohutlu yoğurt çorbası ve zerdeçallı tahıllı yoğurt çorbası da enfes lezzetlerden. 


Genellikle bu çorbaların bağlayıcısı olan yumurta ve undan birini tercih edenler olduğu için, farklı pişirme yöntemleri de var tabii. Erişteli yoğurt çorbası yumurtasız hazırlandığında özellikle alerjik bünyelere çözüm olabiliyor. Erişteli yoğurt çorbası tarifi nasıl yapılır diyenler bir de bizim tarifimize bir göz atın, bakalım zevkinize göre mi? Belki hemen yaparsınız!

Pişirmeye Başla

Pirinçli Yoğurt Çorbası

: Doyurucu ve Enfes
Emre Ulu;

Malzemeler

- 2 kişi +
pilav, kalmış
1 su bardağı
Knorr Karabuğdaylı Yoğurt Çorbası
1 adet
su
5 su bardağı

Sunum için

zeytinyağı
2 yemek kaşığı
Knorr Pul Biber
1 tatlı kaşığı
maydanoz
4-5 dal