Knorr Çekiliş
Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 50

Krutonlu Kremalı Domates Çorbası


Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Pişirme
25
Dakika
Zorluk
Kolay

Neredeyse tüm öğünlerde farklı biçimlerde tükettiğimiz domates, aslında patlıcangiller ailesinin bir mensubu. İçerisinde bol miktarda bulunan likopen ile cilde dost besinlerden biri olan domates aynı zamanda C vitamini, potasyum, folat ve K vitamini kaynağı. İspanyollar tarafından Avrupa’ya gelen domatesin anavatanı ise aslında Güney Amerika. Osmanlı mutfağına 19’uncu yüzyılın sonlarına doğru giren domates; salçasından turşusuna, reçelinden çorbasına kadar türlü türlü tariflerle konuk oluyor soframıza.


Az malzemeyle hazırlanabilen, kreması ve yoğun domates kokusuyla nefis bir lezzet olan kremalı domates çorbası, büyük küçük herkes tarafından sevilen bir lezzet. Krema ya da un ve yumurtayla kıvamlandırılmış çorbalar hem görüntüsü hem de tadı açısından özellikle davet sofralarında da çokça tercih ediliyor. Hazır çorbalar ise, mutfakta saatler harcamadan lezzetli ve değişik tarifler sunması açısından hayat kolaylaştırıcı bir seçenek oluyor. Klasikler arasında yer alan Knorr Kremalı Domates Çorbası, yüzde 100 sürdürülebilir tarım ile üretilmiş olan domateslerden yapılıyor ve böylece doğallığı sofralara taşıyor. Kruton ile servis edeceğiniz kremalı domates çorbası yapımı, oldukça kolay ve pratik. Kremalı domates çorbası tarifi, kısa sürede servis edebileceğiniz besleyici ve doyurucu bir tat için size kolaylık sağlayacak. İşte, Krutonlu Kremalı Domates Çorbası tarifimiz!

Lokanta Usulü Domates Çorbası Tarifi

Defne yaprağının harika aromasıyla taçlandırdığımız tarifimizden, "lokanta usulü" olduğu için hiç gözünüz korkmasın. Lezzetinin yanında kolayca hazırlanmasıyla da sizi kendine hayran bırakacak Lokanta Usulü Domates Çorbası Tarifimize bakmadan geçmeyin!

Krutonlu Kremalı Domates Çorbası Malzemeleri

1 adet
Knorr Kremalı Domates Çorbası
5 su bardağı
su

Kruton için

4 dilim
ekmek, küp küp kesilmiş
2 diş
sarımsak, ezilmiş
1 tatlı kaşığı
Knorr Kekik
1 tatlı kaşığı
Knorr Tatlı Toz Kırmızı Biber
2 yemek kaşığı
zeytinyağı
Püf Noktası

Krutonlu Kremalı Domates Çorbası Püf Noktaları

Krutonlu Kremalı Domates Çorbası hazırlarken lezzetli çeşitlendirmek için biber salçası da ekleyebilirsiniz.

Servis Önerisi

Krutonlu Kremalı Domates Çorbası Servis Önerisi

Krutonlu Kremalı Domates Çorbası servis ederken üzerine rendelenmiş kaşar peyniri ekleyebilirsiniz.

Asıl Yayın Tarihi: 01.09.2020
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol