ARAMA YAP
30 dk
180 dk
Orta
4 kişilik
110 kcal
23171

Kemik Suyuna Çorba hazırlamak çok kolay. Bu besleyici tarifi kaçırmayın.

Kemik suyunun faydaları saymakla bitmez, yemeklerde de fazlasıyla kullanılan; et suyu, tavuk suyu ve kemik suyu hem yemeğin lezzetini hem de besleyiciliğini artırıyor.


Kemik Suyuna Çorba tarifi aslında oldukça kolay hazırlanıyor, buna rağmen oldukça da besleyici. İçerisindeki vitaminleri zenginleştirmek için soğan, sarımsak ve defne yaprağından da destek alabilirsiniz. Hatta kuru baharatlarla da çorbanın aromasını artırmak mümkün. Zerdeçal, zencefil, toz kırmızı biber ya da sumak çorbanın besleyiciliğini artıracak baharatlar arasında yer alıyor. Servis ederken üzerine limon suyu da eklediğiniz takdirde daha şifalı bir çorba olabileceğini düşünemiyoruz.

Pişirmeye Başla

Kemik Suyuna Çorba Tarifi


Emre Ulu;

Malzemeler

- 4 kişi +
kemik, dana
4 adet
soğan
1 adet
sarımsak
3 diş
su
1,5 litre (l)
defne yaprağı
1 adet
tane karabiber
4-5 adet
tuz
1 tatlı kaşığı
tel şehriye
1 tatlı kaşığı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Kemik suyuna çorba hazırlarken kullanacağınız kemiklerin ilikli olmasına dikkat ederseniz, çorbanın besleyeciliğini de artırmış olursunuz. Zerdeçal, zencefil ve kimyon gibi baharatlarsa çorbanızı daha da lezzetlendirmenizi sağlayacaktır Kemik suyuna çorbayı dilerseniz farklı malzemelerle zenginleştirip terbiyeli olarak da hazırlayabilirsiniz. Kemikleri ilikli seçerseniz çorbanız çok daha besleyici olacaktır. Kemik suyuna çorba tarifini hazırladıktan sonra hemen tüketmek istemiyorsanız, porsiyonluk şekilde buzdolabı poşetlerine koyarak dondurabilirsiniz. Hatta pilav, makarna ve sebze yemeklerinizin sularında kullanmak için de buz kalıplarında kemik suyunu dondurmanız mümkün. Böylece kendi et bulyonunuzu da hazırlamış olursunuz.

Servis Önerisi

Kemik Suyuna Çorba Tarifi Servis Önerisi:

Yanında limon suyu ile servis edebilirsiniz.