ARAMA YAP

Evde ramazan pidesi yapımını öğrenmek ve ramazan pidesi ile yapılabilecek lezzetli tariflere göz atmak için sayfamızı ziyaret edin!

Ramazan, yıl boyunca beklenen ibadet, ziyafet ve ziyaret ayıdır; zengin iftar sofraları bu ayın şaşmaz geleneğidir. Büyük hazırlıklar, telaşlı alışverişler, kalabalık sofralar kadar, duaların, cami ziyaretlerinin, yardımların ayıdır. “On bir ayın sultanı” Ramazan’da, iftar yemeklerinde bir araya gelmek, bir masa etrafında toplanarak oruç açmak çok önemlidir.

Özene bezene hazırlanan iftar sofralarında, yiyecekler her akşam başka bir şölen vardır. Yumuşacık Ramazan pidesi, iftar sofrasında sıcak sıcak yensin diye uğrunda upuzun kuyrukların beklendiği nimettir. Belki yemeklerden bir tanesinin bir akşam masada olmayışına herkes katlanabilir, ama Ramazan pidesinin olmadığı bir iftar sofrası düşünülemez. Ona herkes bayılır; oruç tutan da tutmayan da…

Ramazan pidesi bir klasiktir bu yüzden Ramazan pidesinin hamuru da son derece önemlidir! Hatta aynı lezzeti yakalayabilmek için herkes fırıncı Ramazan pidesi tarifinin peşine düşer. Fırıncılar Ramazan pidesinin üzerine ne sürer? Ramazan pidesi nasıl yumuşak olur? Evde Ramazan pidesi nasıl olur? Ramazan pidesi tarifinin tam ölçülerini bulmak mümkün müdür? Akıllarda bu sorular ile evde Ramazan pidesi tarifi ve yapımı için kollar sıvanır, o klasik lezzetin verdiği hissi tatmak için tüm ipuçları denenir.

Ramazan pidesi besin değerlerinin yüksekliği ve doyuruculuğu ile sadece Ramazan aylarının değil tüm zamanların sevilen lezzetleri arasındadır. İşte bu özel lezzetin bir diliminin bile israf olmasına gönlümüz razı olmaz ancak tüketilen miktardan biraz fazla alındıysa da evde bir bayat pide sirkülasyonu başlar. Bir gün bile artsa ertesi güne sarkar ve o tüm Ramazan boyunca evde bayat pidenin var olmasına sebep olur.

Biz de sayfamızda hem Ramazan pidesinin nasıl yapıldığını hem de kalan Ramazan pidelerini değerlendirmenin birbirinden leziz yöntemlerini sizinle paylaşacağız. Bayat pide ile yapılan kebaplar, köfteler, börekler, sahurluk tarifler ve çok daha fazlası…

Öyleyse gelin hem israfı önleyin, hem de elinizdeki malzemeler ile aile üyelerinizi ve konuklarınızı şaşırtacak pratik tarifler oluşturun. Ramazan pidesi ile hazırlanabilen tarifler sizlerle! Bereketle, sağlıkla ve mutlulukla geçecek bir Ramazan dileriz!