ARAMA YAP
10 dk
30 dk
Orta
4 kişilik
8652

Kuzu eti, havuç, maydanoz, tarçın ve badem ile harmanlanan bayram pilavı tarifi, misafirleriniz için tam anlamıyla bir bayram şöleni yaşatacak!


Adında bayram olduğuna bakmayın sadece bayramda yapıldığı için değil, aynı zamanda mideleri de bayram ettireceği için bu isimle anılıyor bizce! İçinde bol miktarda badem de bulunduğu için bademli pilav olarak da biliniyor.


Pilav tariflerinin mutfağımızda çok özel bir yeri var ve günlük sofralar ya da davet sofraları fark etmeksizin mutlaka menülerimizde yer veririz. Bu yüzdendir ki pilav tariflerinin sayısız varyasyonu vardır, bayram pilavı mesela bademli etli pilav ya da bademli havuçlu pilav olarak şekillendirilebilmektedir.


Pilav tariflerinin en güzel özelliklerinden biri de evdeki malzemelerinize ve damak zevkinize göre tarifi istediğiniz gibi şekillendirebilmenizdir. Bayram pilavı tarifimizi de ufak değişikliklerle bademli pilava dönüştürmeniz çok basit. Nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için hemen bademli pilav tarifimize de göz atın!


Bayram pilavını sevdiyseniz sizin için harika bir tarifimiz daha var! Maydanozlu bademli pilav tarifi de sofralarınızın harika bir eşlikçisi olacaktır.


Farklı pilav tariflerini seviyorsanız sizin için hazırladığımız birbirinden değişik pilav tariflerine mutlaka göz atın!


Bayram Pilavı Kaç Kaloridir?


1 porsiyon bayram pilavı yaklaşık 233 kaloridir.

Pişirmeye Başla