Calve Çekiliş
Kaç Kişilik: 4

Havuçlu Pilav Tarifi

: Çam Fıstığı ile Lezzetleniyor
Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
40
Dakika
Pişirme
15
Dakika
Zorluk
Kolay

Yoğun kıvamı ve benzersiz tadıyla bilinen havuçlu pilav, favori menünüzün yıldızı olacak! Havuçlu çam fıstıklı pilav tarifi sofralarınızı renklendirmenin en kolay yollarından biri olacak!

Çam fıstığı ve pirinç birleşimi, aslında zeytinyağlı dolma ve sarma tariflerinden bize çok tanıdık. Bu yüzden çam fıstıklı pilav tarifinin lezzeti farklı olmakla birlikte, çok da bilindik! Eğer havuç eklemek istemezseniz, yalnızca fıstıklı bir pilav isterseniz buyurun tarifimize!

Havuçlu pilav, sade pilavın klasikliğinden sıkılanlar ama çok ekstrem tariflere de girişmek istemeyenler için harika bir seçenek olacak. Çam fıstığı pilav tarifinin aromasının zenginleşmesini sağlarken, tatlı bir kıtırlık da katıyor.

Havuçlu pilav, başlı başına bir ana yemek sayılabilir ama yanına da leziz eşlikçilere asla hayır demez. "Havuçlu pilavın yanına ne gider?" diye düşünüyorsanız, etli yemekler ve yoğurtlu mezeler harika olacaktır! 

Havuçlu pilav çeşitleri sadece fıstıklı ile sınırlı değil tabii ki! Havuçlu, fasulyeli ve tavuklu pilava da göz atmaya ne dersiniz?

Bildiğimiz turuncu havuçtan pilav hazırladık, peki ya siyah havucu kullansak nasıl olur? Merak ettiyseniz sizi hemen keşir pilavı tarifimize davet edelim!

Havuçlu Pilav Kaç Kaloridir?

1 porsiyon havuçlu pilav yaklaşık 200 kaloridir.

Havuçlu Pilav Tarifi Malzemeleri

2 su bardağı
pirinç, baldo
3 yemek kaşığı
zeytinyağı
1.5 su bardağı
su, sıcak
1.5 su bardağı
et suyu
3 adet
havuç
3 yemek kaşığı
çam fıstığı
3 yemek kaşığı
dereotu, ince kıyılmış
Asıl Yayın Tarihi: 02.06.2019
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol