ARAMA YAP
40 dk
15 dk
Kolay
4 kişilik
7092

Yoğun kıvamı ve benzersiz tadıyla bilinen havuçlu pilav, favori menünüzün yıldızı olacak! Havuçlu çam fıstıklı pilav tarifi sofralarınızı renklendirmenin en kolay yollarından biri olacak!

Çam fıstığı ve pirinç birleşimi, aslında zeytinyağlı dolma ve sarma tariflerinden bize çok tanıdık. Bu yüzden çam fıstıklı pilav tarifinin lezzeti farklı olmakla birlikte, çok da bilindik! Eğer havuç eklemek istemezseniz, yalnızca fıstıklı bir pilav isterseniz buyurun tarifimize!

Havuçlu pilav, sade pilavın klasikliğinden sıkılanlar ama çok ekstrem tariflere de girişmek istemeyenler için harika bir seçenek olacak. Çam fıstığı pilav tarifinin aromasının zenginleşmesini sağlarken, tatlı bir kıtırlık da katıyor.

Havuçlu pilav, başlı başına bir ana yemek sayılabilir ama yanına da leziz eşlikçilere asla hayır demez. "Havuçlu pilavın yanına ne gider?" diye düşünüyorsanız, etli yemekler ve yoğurtlu mezeler harika olacaktır! 

Havuçlu pilav çeşitleri sadece fıstıklı ile sınırlı değil tabii ki! Havuçlu, fasulyeli ve tavuklu pilava da göz atmaya ne dersiniz?

Bildiğimiz turuncu havuçtan pilav hazırladık, peki ya siyah havucu kullansak nasıl olur? Merak ettiyseniz sizi hemen keşir pilavı tarifimize davet edelim!

Havuçlu Pilav Kaç Kaloridir?

1 porsiyon havuçlu pilav yaklaşık 200 kaloridir.

Pişirmeye Başla