ARAMA YAP
5 dk
15 dk
Kolay
4 kişilik
470 kcal
67231

Diyet yapanların ve hafif beslenenlerin favorileri arasında olan piliç bonfileyi bugün döküm tavada pişiriyoruz! “Tavuk bonfile nedir?” diye soracak olursanız, tavuk göğsün alt kısmındaki küçük parçalardır. Diyet yapanların bu et türünü tercih etmelerinin sebebi de yağsız bir yapıya sahip olmasıdır.


Tavuk bonfile, salatalarda ya da mezelerde harika olduğu gibi ızgarası da hafif ve lezzetlidir. Ama ızgarasına geçmeden önce marine edilmesi lokum kıvamında bonfile tavuk etleri elde etmenizi sağlayacaktır! Tarifimizin ilk adımında çok basit ve mangal aromalı bir marine tarifi verdik, piliç lokum bonfile için mutlaka deneyin.


Eğer diyetteyseniz tavuk bonfileyi sossuz olarak yanında bol salata ile tüketmeniz daha doğru olacaktır ama herhangi bir endişeniz yok ise soslu bonfile tavuğu öneririz. Knorr Mangal Harcı ile lezzetlenen bonfile eti, adeta mangalın aromasını mutfaklarınıza getiriyor.


Tavuk, hem ekonomik oluşu hem de kırmızı ete göre daha hafif oluşuyla favorilerimiz arasındadır. Öyleyse gelin sizin için harika tavuklu tarifleri de buraya bırakalım! Klasik köfte tariflerine alternatif olacak tavuk köfte tarifini denemenizi öneririz, tam ölçülü tarifine hemen göz atın!


Tavuk etinin mükemmel pane harcı ile buluştuğu bir tarifimiz daha var, üstelik kırmızı et alternatifi ile aynı tarifte. Tavuk ve et şinitzel tarifini buraya bırakalım, hangi et ile hazırlayacağınız sizin damak zevkinize kalsın!


Tavuk bonfile gibi, başlı başına bir yemek olabilecek tavuk pirzola tarifimizi mutlaka deneyin! Mükemmel marine sosu ile yumuşayan ve aromalanan tavuk pirzolalar, pratik ve lezzetli bir yemeğe dönüşüyor.


Tarife geçmeden önce çıtır tavuk tarifi, kremalı tavuk tarifi ve tavuk tantuni tarifini de böyle bırakıyoruz!

Pişirmeye Başla

Tavuk Bonfile Tarifi

: Pratik ve Lezzetli
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 4 kişi +
tavuk bonfile, iri dilimlenmiş
750 gram (g)
Knorr Mangal Harcı
1 paket
ayçiçeği yağı
3 yemek kaşığı
su
3 yemek kaşığı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Tavuk bonfile, tavuk göğüs ile karıştırılmamalıdır. Bonfile, göğsün alt kısmındaki küçük parçadır. Her göğüste bir adet olmak üzere bir tavuktan 2 parça çıkar.

Tavuk bonfile tarifi için göğüs kısmını bonfile boyutunda dilimleyerek de kullanabilirsiniz.

 

Servis Önerisi

Tavuk Bonfile Tarifi Servis Önerisi:

Tavuk bonfile tarifinize eşlik etmesi için tane tane dökülen bir pirinç pilav ya da hafif bir bulgur pilavı hazırlayabilirsiniz. Daha hafif bir menü için de Akdeniz salata harika olacaktır!