ARAMA YAP
20 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
168 kcal
5722

Kahvaltı keyfimizin ayrılmaz parçalarından biri hiç şüphesiz yumurtadır. Omletler, haşlanmış yumurta ile yapılan salatalar, menemenler, yumurtalı ekmekler… Yumurtalı tarifler, özellikle hafta sonu hazırlanan mükellef kahvaltılarda mutlaka soframızın baş köşesinde yerini alır. İşte ıspanaklı yumurta da harika yumurtalı tariflerden biri. Ispanaklı yumurta kahvaltılık bir tarif olarak bilinse de çok doyurucu bir içeriğe sahiptir. Tıpkı yulaflı yumurta tarifimiz gibi. Bu sebeple günün her saatinde ve her öğünde tüketilebilir. Doyuruculuk demişken en az ıspanaklı yumurta kadar sizi tok tutan yiyecekler için buraya alalım…


Yumurtalı kahvaltılıkları genelde tavada ya da haşlama olarak görmüş olabilirsiniz ama ıspanaklı yumurta fırında hazırlanıyor! Fırında hazırlanan diğer yemekler gibi hem pratik hem de kolayca pişiyor.


Ispanaklı yumurta, yumurta ile arası iyi olmayanların bile bayılacağı bir tarif. Çünkü yoğun bir yumurta tadı almadığınız gibi ıspanak, beşamel sos ve lor peyniri ile zenginleşen bu lezzete hayran olmamanız mümkün değil!


Ispanak, girdiği tariflerin besin değerini ve lezzetini bir anda yükselten bir malzeme… İşte bu yüzden ıspanağı, ıspanaklı yumurtadan başka tariflerde de kullanmanızı isteriz! Ispanaklı kek tarifimize bakmadan geçmeyin!

Pişirmeye Başla

Ispanaklı Yumurta Tarifi

: Fırında Harika Olur
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 4 kişi +
yumurta
4 adet
ekmek
4 dilim
ayçiçeği yağı
2 yemek kaşığı
ıspanak, ayıklanmış, yıkanmış
2 demet
soğan, ince dilim doğranmış
2 adet
tuz
Yarım tatlı kaşığı
Knorr Pul Biber
Yarım tatlı kaşığı

Sosu için

Knorr Beşamel Sos
1 adet
süt, soğuk
3.5 su bardağı
lor peynir
1 su bardağı

Servis için

limon, suyu ve kabuğunun rendesi
Yarım adet
Knorr Karabiber
Yarım tatlı kaşığı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Ispanakların fazla pişmemesi için soğan ve tavanın sıcaklığı yeterli olacaktır.

Kavrulmuş ıspanakların su salmaması için beşamel sos ile hafifçe karıştırın.

Ekmek yerine bayat ekmek, arta kalan pilav/makarna kullanmak iyi bir alternatif olur.