ARAMA YAP
15 dk
20 dk
Kolay
8 kişilik
43 kcal
7690

Kahvaltıda, bayat ekmekleri değerlendirmenin en iyi yolunu düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen şüphesiz fırında yumurtalı ekmek tarifidir ama artık onun yerini alacak harika bir tarifimiz var peynirli ekmek! Çok kolay hazırlayabileceğiniz peynirli ekmek dilimleri, kahvaltılarından farklı lezzetler arayanlar için mükemmel bir seçim olacak. Özellikle çocukların bayılacağını düşündüğümüz peynirli ekmek tarifini ilk aile kahvaltısında deneyin!

Peynir ekmek yapımının ne kadar kolay olduğundan bahsettik, aynı zamanda tam bir geri dönüşüm tarifi. Çünkü evdeki bayat ekmekleri peynirli ekmek yaparken lezzetli bir hale getirerek değerlendirebilirsiniz! Ayrıca bayatlamasın diye buzluğa koyduğunuz ekmekleri de sade ısıtmak yerine peynirli ekmek dilimi haline getirebilirsiniz.

Peynirli ekmek fırında yapıldığı için yağda kızaran tariflere göre çok daha hafif ve kıtır oluyor! Pazar kahvaltınızda ya da aile sofralarında sevilerek tüketileceğine dair hiç şüphemiz yok… Yanına domates ve salata söğüşün çok yakışacağı peynirli ekmek, reçeller ve marmelatlarla da harika uyumu yakalıyor. Size en sevdiğiniz Lipton çayı demlemek kalıyor!

Peynirli ekmek yaparken birden fazla peynir çeşidini bulmak, sabah hazırlıkları esnasında onları rendelemek ve ekmeği peynire bulamak gözünüzde biraz büyüyor olabilir. Ama öyle olmayacağına emin olabilirsiniz! Çünkü peynirli ekmek tarifimizi Knorr 4 Peynirli Makarna Sosu ile sadece 15 dakikada hazırlıyoruz. Hem pratik hem de 4 peynirin aromasına bir arada sahip olduğu için son derece ekonomik bir seçim oluyor.

Eğer ben peynirli ekmek için kullanacağım ekmekleri de evde yapmak isterim derseniz, sizin için harika bir önerimiz var! Döküm tencerede, en az fırındaki kadar lezzetli ve yumuşacık olan ekmek tarifini mutlaka denemelisiniz…

Pişirmeye Başla