Özellikle ülkemizde sohbetlerinize her daim eşlik edebilen, misafirlere sorgusuz ikram edilen çay kültürü oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Kimisi çayı çok demli severken, kimisi daha açık tercih etmekte. Tabii bildiğiniz üzere demlenen her çayın tadı damak zevkine göre farklılık göstermekte.

İyi bir çay tabiri caizse ateş kırmızısı bir çay demlemek için ilk olarak kaliteli bir çay kullanmakta fayda var. Daha da önemlisi çayı doğru şekilde muhafaza etmek bilmeniz gerekenlerin başında geliyor. Öncelikle çayı mümkün olduğunca havayla temas etmeyen yerde saklamalısınız. Demlik poşetlerin kullanımı ideal saklama koşullarında size destek olacak ve çayınızı ideal nemlilikte korumanızı sağlayacaktır. Bir diğer konuysa çayın kalitesi kadar kullandığınız su. Çeşme suyu yerine daima temiz su kullanmaya dikkat edin.

Kaliteli çay ve suyun öneminden yeteri kadar bahsettiysek gelelim demliklerin önemine. Çayı usulüne göre demlemek için çayın aromasını en fazla alabileceğiniz porselen demlik kullanmanız gerekiyor. Böylelikle çay tüm aromasını deme geçirmiş oluyor.

Çayı demlerken, öncelikle suyu kaynatın. Bu sırada boş demliği kaynayan suyun üzerinde ısıtın. Porselen demlik olması mükemmel tada erişmeniz için yardımcı olacaktır. Harika demli ve berrak çaylar için çaydanlık nasıl temizlenir hemen öğrenin!

Orta büyüklükteki bir demlik için 4-5 demlik poşet çay veya 3 yemek kaşığı dökme çay kullanabilirsiniz. Ardından ocağın altını kısın ve 20 dakika demlenmeye bırakın.

Çay tiryakilerinin içtikçe içesi gelecek, demi yerinde keyfi içiminde, acı olmayan lezzet arayanlaraysa önerimiz: Lipton Yellow Label

Çaylar demlendiyse bize müsaade! Demlediğiniz poşet çayları atmadan önce onları değerlendirmek için harika bir yolu da buraya bırakalım, afiyet olsun!

Denenmiş 15 Değişik Kurabiye Tarifi

Çikolatalı, kakaolu, kremalı, meyveli, tahıllı, glutensiz birbirinden lezzetli kurabiye tarifleri hayatımızı çoktan sarmış. Üstelik birbirinden değişik kurabiye şekilleri ve birbirinden değişik kurabiye yapımı çoluk çocuk mutfak etkinliklerimizin bir parçası olmuş. Memnun muyuz? Memnunuz. Çünkü kurabiyeyi seviyoruz. Hem de her yaşta! Haklı mıyız? Haklıyız. Çünkü kurabiye lezzetlidir, saklaması kolaydır, uzun süre taze kalır. Üstelik Güzel Değişik Kurabiye Tariflerini yaparken evler mis gibi kokar.

Çay Saatleri için Birbirinden Değişik ve Güzel 10 Kek Tarifi

Kakaolusundan portakallısına, tahinlisinden tarçınlısına çay saatleri için farklı kek tarifleri ile konuklarınızı şımartmaya ne dersiniz? Bu kez kokusuyla mutluluğa davet eden, çay saatlerinin olmazsa olmazı farklı kek tarifleri ile karşınızdayız. Kolaylıkla hazırlayacağınız hem görüntüsüyle hem lezzetiyle damaklarımızı şenlendirecek değişik kek çeşitleri ile birbirinden farklı lezzetlere konuk olacaksınız. Sürekli yeni lezzetler ve aromalarla denediğimiz en güzel kek tarifleri için listemize göz atın.