Müzeleri gezip geçmeyin, bu müze restoranlarında sunulan yemekler de en az bir sanat eseri değerinde.

Monsieur Bleu, Palais de Toyko, Paris

Avangard sergilerin yanı sıra Palais de Tokyo, Monsieur Bleu bilindikten farklı Fransız lezzetleri sunuyor. Seine Nehri’ne bakan terasında, milföylü tatlılardan en güzel et yemeklerine kadar leziz Fransız mutfağı sunan müze restoranı, sergi sonrası yorgunluğunuzu atmak için de birebir.

The National Cafe, The National Gallery Londra

Şef Oliver Peyton ve Richard Oxley’nin müze için özel olarak hazırladığı menü, rafine edilmiş Avrupa ve İngiliz lezzetlerinden oluşuyor. Klasik sanat eserlerini inceledikten sonra bu restoranda kendinize göre bir lezzet bulmanız ve Londra'nın eşsiz gastronomi kültürünü bir tabakta tatmanız mümkün.

Cafe d'Art at Hara Museum of Contemporary Art, Tokyo

Günümüz tabak sunumlarının çağdaş sanat eserlerinden etkilendiği apaçık ortada. Fakat Hara Çağdaş Sanat Müzesi’nde tabaklar gerçekten çağdaş sanat eserleri ile birebir aynı tasarımda sunuluyor. Kahvaltı ve tatlılarıyla meşhur restoran/kafe, konuklarına 360 derece sanat deneyimi yaşatacak türden.

The Modern at MOMA, New York

Bir müze restoranından daha fazlası olduğunu gösteren The Modern, kazandığı iki Michelin yıldızı ve özel menü tasarımı ile her geçen gün daha da beğeni topluyor. Farklı mutfaklardan çağdaş bir kürasyon sunan restoran her daim favoriler arasında.