ARAMA YAP
45 dk
30 dk
Orta
4 kişilik
9146

Gözleme çeşitlerini hem kahvaltılarımızda hem çay saatlerimizde sıcacık bir bardak çayın yanına hazırlıyor, yemelere doyamıyoruz. Patateslisi, peynirlisi, otlusu, kaşarlısı, kıymalısı derken liste uzar da gider. Her damak zevkine hitap eden bir iç harç var sonuçta! Pratikliği ve lezzetiyle sofralarımıza ve gönüllerimize adlarını altın harflerle yazdıran gözlemeler, her evde severek yeniyor.


Patateslisi, kıymalısı ve peynirlisi en yaygın, en bilinen versiyonları gözlemenin. Fakat bugün biraz bunların dışında çıkıyoruz ve patlıcanlı gözleme hazırlıyoruz. Patlıcanlı gözleme iç harcı nasıl olur merak edenleri buraya alalım, detayları tarife geçmeden önce biraz da olsun çıtlatalım.


Patlıcanlı gözleme iç harcının yapımında, patlıcanın yardımına; lezzetlendirmek için kaşar peyniri ve pul biberin yanı sıra, beklenmedik bir sürpriz malzeme yetişiyor. Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon! Şaşırdığınızı duyar gibiyiz.


Bulyonu sadece pilav yapımında kullanıyorsanız, patlıcanlı gözleme tarifinden sonra düşünceleriniz değişecek. Zira bulyon patlıcanlı iç harçta lezzetleri bağlayacak, hem aroma hem de lezzet katacak gözlemeye!


En az patatesli ve peynirli gözleme tarifleri kadar sevilip benimsenecek bu pratik patlıcanlı gözleme tarifi için hazır mısınız?


Çay saatlerinize patlıcanlı gözleme tarifi gibi farklı gözleme tarifleri arıyorsanız sizi hızlıca 3 farklı gözleme tarifine alalım. “Gözleme de çok güzel ama kızartarak yapılan bir tarif istiyorum” diyenleri çiğ börek tarifine, “otlu tarifler benim için önemli, daha doyurucu olsun üstelik” diyenleri dereotlu poğaça tarifine alalım; bir an önce mutfağın yolunu tutalım. Lezzet beklemez!


Patlıcanlı Gözleme Tarifi Kaç Kaloridir?


Patlıcanlı gözleme tarifi, patatesli ve peynirli gözleme tariflerine göre daha düşük kalorili bir alternatif. Bir porsiyonu yaklaşık 300 kalori olan patlıcanlı gözleme tarifi, doyurucu ama hafif bir öğün alternatifi olacaktır.


Patlıcanlı Gözleme Tarifi Servis Önerisi


Patlıcanlı gözleme tarifi, hem sıcak bir fincan çayın yanında hem de soğuk taze sıkılmış bir bardak meyve suyunun yanında afiyetle tüketilebilir. Özellikle yoğurtla güzel bir uyum yakalayan patlıcanlı gözleme tarifi, çay saatlerinize çok yakışmanın yanı sıra favori sahur tariflerinizden olacak.


Patlıcanlı Gözleme Tarifi Püf Noktaları


Bu leziz gözlemelerin püf noktası, pişirme aşamasında çevirirken düz bir kapaktan yardım almak. Böylece gözlemelerin şekli bozulmaz. 


 

Pişirmeye Başla