ARAMA YAP
30 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
9265

Çayı koyun iyice demini alsın, patatesler haşlanırken sofra için geri kalan hazırlıklar tamamlansın. Bugün hazırlayacağınız kahvaltı ve çay saati sofralarınızın yıldızı, masaya en son katılacak ve kapış kapış yenilecek olan nostaljik bir lezzet. Patatesli gözleme tarifi! Çıtır yufkası ve leziz iç harcıyla patatesli gözleme tarifi, kahvaltı sofralarınıza ve çay saatlerinize lezzet katmaya geliyor! Bir yiyenin bir tane daha isteyeceği patatesli gözlemeler, tahmin ettiğinizden de kolay hazırlanıyor.

Hazır yufkayla hazırlanan bu leziz gözlemeler, pratik tarif arayışınıza son verecek. Çünkü bu tarifimiz için gözleme hamuru açmanıza gerek yok. Yoğurmadan, açmadan; hızlıca, şipşak hazır! Lezzetiyle damaklarınızı, az malzemeli ve ekonomik oluşuyla bütçenizi sevindirecek patatesli gözleme tarifi, çok az yağ kullanılarak hazırlandığı için de pek çok hamur işi tarifine düşük kalorili alternatifiniz olacak. Kızartmak yerine yağ kullanmadan, yapışmaz bir tavada önlü arkalı pişiriyoruz çünkü. Tıpkı anneannelerimizin, babaannelerimizin eskiden saclarda pişirdiği gibi. :)

Patatesi çok seven ve farklı tariflerde kullanmak isteyenlere patates tostu ve patates pankek tariflerini; gözlemeyi farklı iç harçlarla hazırlamak isteyenlere de 3 farklı gözleme tarifini not düşüyoruz. Üçü de en az patatesli gözleme tarifimiz kadar özel ve leziz!

En güzel patatesli gözleme iç harcı nasıl yapılır öğrenmek isteyenleri bekletmeden, mutfağa doğru yol alıyoruz. Evde patatesli gözleme yapımı için kolları sıvayın!

Patatesli Gözleme Tarifi Kaç Kaloridir?

Patatesli gözleme tarifinin bir porsiyonu ortalama 680 kalori civarındadır. Diğer hamur işi tariflerine göre düşük kalorili de olsa, kalori hesabı yapan diyetteki kullanıcılarımıza kontrollü tüketmelerini öneriyoruz.

Patatesli Gözleme Tarifi Servis Önerileri

Patatesli gözleme tarifi kahvaltıların, çay saatlerinin ve doyurucu sahur sofralarının aranan tariflerinden. Pratikliği ve lezzetiyle çok sevilen patatesli gözlemeleri biz en çok soğuk bir bardak ayranla yakıştırıyoruz. Hem öğünün doyuruculuğunu artıran hem de patatesli gözlemenin iç harcıyla güzel bir tezat lezzete sahip naneli salatalıklı ayran tarifine de mutlaka uğrayın!

Patatesli Gözleme Tarifi Püf Noktaları

Bu leziz gözlemelerin püf noktası, pişirme aşamasında çevirirken düz bir kapaktan yardım almak. Böylece gözlemelerin şekli bozulmaz. 

Pişirmeye Başla