ARAMA YAP
10 dk
Kolay
2 kişilik
9369

Yemeklerin güzel eşlikçisi ayranın en ferah hali naneli salatalıklı ayran tarifi burada! Pratik ve lezzetli içeceğinizi hemen hazırlayın!


Evde Kolay Çiğ Köfte Yapımı: Tüm Püf Noktalarıyla Çiğ Köfte Nasıl Yapılır?


Çiğ köfte, çiğ etin daha kolay sindirilmesi için iyice dövülmesiyle hazırlanan bir yemektir. 400 yıldır pişirilmeden hazırlanan bu yemeğin içinde bulgur, isot ve/veya kırmızıbiber, salça, soğan, maydanoz, baharat ve kıyılmış yağsız et var. Malzemelerin etle birlikte yoğrularak ateşsiz piştiği meşakkatli bir hazırlık süresi gerektirir. Bu yüzden çiğ köfteyi yoğurmak bir ustalık ve sabır işidir. Her ustanın kendine has bir yöntemi olduğu gibi her şehrin de kendi usulünce çiğ köftesi vardır.Siz de kendi evinizin ustası olun diye evde çiğ köfte yapımına dair tüm püf noktalarını sizin için derledik.


Sushi (Suşi) Çiğ Köfte Tarifi


Her şey gibi zamanla Çiğ Köfte de zenginleşmiş; içine pek çok malzeme eklenmiş, yanında marul yaprağı, bazı yörelerde lavaş ekmeği ile yenmiş. Değişim her alanda kaçınılmaz, yaratıcılık da öyle. O zaman biz de yaratıcı bir tarifin peşine düşelim, Suşi Çiğ Köfte yapalım!


Yumurtalı Çiğ Köfte Tarifi


Şu bir gerçek ki, Çiğ Köfte tam bir Güneydoğu yemeği; Adıyaman, Şanlıurfa, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Mardin’de Çiğ Köfte şehirlerin kendi usullerince yapılır. Bunlardan biri olan “Yımırtalı küfte” Şanlıurfa’nın meşhur tarifidir. Şanlıurfalı ustalardan ilham alan Yumurtalı Çiğ Köfte tarifimizi denemeye ne dersiniz?


Knorr Zerdeçallı Mercimekli Yoğurt Çorbası, Fırında Yer Elması, Mantarlı Bulgur Pilavı


 


Ramazan sofralarının bereketi gelenektendir; malzemelerin bolluğundan, tariflerin özenle hazırlanmasından gelir. Yemeklerin lezzetli olduğu kadar besleyici olmasına özen göstermek bizim elimizde. Bütün mesele, doğanın bize sunduğu malzemeleri, mutfakta işleri kolaylaştıran yöntemlerle birleştirerek hazırlamak. Bu kez tam bir protein kaynağı olan ve Dünya Sağlık Örgütü'nün günlük 5 porsiyon meyve sebze tüketim önerisinin tamamını karşılayan besleyici bir tabakla karşınızdayız. O halde lif, magnezyum, A vitamini, E vitamini ve potasyumdan zengin lezzetleri bir araya getirdiğimiz Knorr ile Besleyici Ramazan Tabakları’ndan Knorr Zerdeçallı Mercimekli Yoğurt Çorbası, Fırında Yer Elması ve Mantarlı Bulgur Pilavı gelsin…


Tavuklu Börek Tarifi


Hamur işlerinin kraliçesi börekler, mutfakların en incelikli ve lezzetli tarifleriyle zenginleşmiş. Fırında, yağda kızartılarak, sac üzerinde, ızgarada pişirilen börekler, içine et, sebze, peynir harçları eklenerek hazırlananlar, kocaman tepsilere yayılanlar, bohça gibi kapatılanlar, şekerle yenenler, ekmek hamurundan, sulu hamurdan, yufkadan yapılanlar, artık hepsi börek kategorisinin altında! Bizim Tavuklu Börek Tarifi, ise börek kategorisinin hem pratik hem de çok lezzetli kalemlerinden biri. Tavuklu Börek Tarifi, yapımı kolay, malzeme temini uğraştırmayan, ele güne mahcup etmeyen tariflerinizden biri olmaya aday.

Pişirmeye Başla