Kaç Kişilik: 2

Armutlu Soğuk Çay Tarifi

: Bal ile Lezzetlendi ;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Kolay

Meyve çeşitlerini çok daha fazla bulabildiğimiz yaz günlerinde, meyveli içecekleri de severek tüketiyoruz. Hem yüksek ferahlatıcılığın etkisini hem de meyvelerin faydasını bir arada sunan meyveli soğuk içeceklerin hazırlanması da oldukça kolay. Şimdi bu kolay tariflerden biriyle sizlerleyiz: armutlu soğuk çay!

Armutun tatlı aroması, yeşil elmanın mayhoş lezzetiyle birleşiyor ve çok dengeli bir tat ortaya çıkıyor. Armutlu soğuk çay diyet yapanlar için de oldukça uygun! Yeşil çay ile hazırlanan armutlu soğuk çay, doğal şeker kaynağı bal ile tatlandırılıyor. Yeşil çayın tadını biraz yoğun bulanların bile bayılacağı armutlu soğuk çay tarifimizde Lipton B6 Vitaminli çay kullanmayı tercih ettik. Vücudumuzun ihtiyacı olan vitaminleri içeren meyveler ve yağ yakımını destekleyen yeşil çay ile armutlu yeşil çay tarifini çok seveceğinize eminiz! Eğer yeşil çay ile hazırlanan daha çok tarife ulaşmak isterseniz soğuk yeşil çay tariflerimize de mutlaka göz atın!

Armutlu yeşil çay gibi meyveli soğuk çayları hazırlarken, izlediğimiz yöntem genellikle aynı. Bu tarifi herhangi bir meyve ile de uygulayabilirsiniz! Dikkat etmeniz gereken nokta, çayı demleyeceğiniz suyun iyice kaynamasıdır. Su iyice kaynamadığında, çayın doğru şekilde demlenmesi mümkün olmaz ve aroması soğuk çay tarifinize yansımaz.

Armutlu soğuk çayı sevdiyseniz iki harika tarifimiz daha var! Mevsiminde taze taze çileklerle hazırlanan, lezzetine ve rengine hayran olacağınız çilekli soğuk çay ile bol vitaminli greyfurtlu soğuk çay!

Bilgi notu: Vitamin ve mineraller soğuk uygulama sebebi ile stabilitelerini koruyamayabilir.

Armutlu Soğuk Çay Kaç Kaloridir?

Armutlu soğuk çay tarifinin 1 porsiyonu yaklaşık 134 kaloridir.

Lipton VitTea

Armutlu Soğuk Çay Tarifi Malzemeleri

3 su bardağı
su, kaynar
1 adet
yeşil elma
2 adet
Lipton B6 Vitaminli Çay
2 yemek kaşığı
bal
2 adet
armut, ince dilimlenmiş
Püf Noktası

Armutlu Soğuk Çay Tarifi Püf Noktaları

Çay poşetlerini ne kadar uzun süre demlerseniz, armutlu soğuk çayın aroması da o kadar güçlü olur. Armutlu soğuk çay hazırlarken, en önemli detaylardan biri çayı demlerken uygun sertliğini bulmaktır.

Servis Önerisi

Armutlu Soğuk Çay Tarifi Servis Önerisi

Armutlu soğuk çayı buzlu bardakta, içerisine dilimlenmiş armut ekleyerek servis edin. Ayrıca buz kalıplarınıza su koyarken ekleyeceğiniz minik yeşil elma dilimleri, renkli buz küpleri elde etmenizi ve konuklarınızı hayran bırakmanızı sağlayacaktır.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol