ARAMA YAP
5
10 dk
10 dk
Kolay
2 kişilik
3806

Sıcak ve soğuk çaylar, yıl boyunca en çok tercih ettiğimiz içecekler arasında. Özellikle de bol vitaminli meyvelerle hazırlanan soğuk çaylar, hem besleyici hem de çok ferah! İşte biz de bugün, şifalandırma özelliği ile tanıdığınız, soğuk algınlığına yakalandığınızda aklınıza ilk gelen meyve ile çok serinletici bir greyfurtlu içecek hazırlıyoruz: greyfurtlu soğuk çay!

Eğer greyfurtu çiğ tüketmek için aromasını çok yoğun buluyorsanız ya da greyfurtla arası iyi olmayan minikler varsa, greyfurtlu çay onları ikna etmenin harika bir yoludur. Çünkü bol meyve ile hazırlanan tarifimiz Lipton C Vitaminli çay ile hazırlanıyor!


Greyfurtlu soğuk çay tarifinizi, diyet programınıza uygun hale getirmek ve aynı zamanda yağ yakımını desteklediği bilinen yeşil çay ile denemek isterseniz soğuk yeşil çay tariflerimize de göz atın!

Greyfurtlu soğuk çay tarifimizi denedikten sonra onu sadece portakal ile birlikte meyve suyu hazırlarken kullanmayacak, greyfurta bambaşka bir gözle bakacaksınız! Öyleyse buyurun greyfurtlu soğuk çay tarifimize!

Meyveli soğuk çayları seviyorsanız iki harika tarifimiz daha var! Mevsiminde taze taze çileklerle hazırlanan, lezzetine ve rengine hayran olacağınız çilekli soğuk çay ile balın doğal tatlandırıcı olarak kullanıldığı armutlu soğuk çay!


Bilgi notu: Vitamin ve mineraller soğuk uygulama sebebi ile stabilitelerini koruyamayabilir.

Greyfurtlu Soğuk Çay Kaç Kaloridir?

Greyfurtlu soğuk çay tarifinin 1 porsiyonu yaklaşık 134 kaloridir.

Lipton VitTea
Pişirmeye Başla

Greyfurtlu Soğuk Çay Tarifi

: Bol C Vitaminli ;

Malzemeler

- 2 kişi +
su, sıcak
3 su bardağı
greyfurt
1 adet
Lipton C Vitaminli Çay
2 adet
pudra şekeri
2 yemek kaşığı
bal
2 yemek kaşığı
taze biberiye
2 dal
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Çay poşetlerini ne kadar uzun süre demlerseniz, greyfurt çayının aroması da o kadar güçlü olur. Greyfurtlu soğuk çay hazırlarken, en önemli detaylardan biri çayı demlerken uygun sertliğini bulmaktır.

Greyfurtlu soğuk çay ya da herhangi bir narenciye ile soğuk çay hazırlarken, sevdiğiniz meyveyi seçin. Çayı demleyeceğiniz suyun iyice kaynadığından emin olun. Su iyice kaynamadığında, çayın doğru şekilde demlenmesi mümkün olmaz ve aroması soğuk çay tarifinize yansımaz.

Servis Önerisi

Greyfurtlu Soğuk Çay Tarifi Servis Önerisi:

Greyfurtlu soğuk çayı buzlu bardakta, içerisine biberiye dalı ekleyerek servis edin. Eğer daha yoğun bir greyfurt aroması isterseniz, birkaç dilim ekleyebilirsiniz. Ayrıca buz kalıplarınıza su koyarken ekleyeceğiniz minik greyfurt dilimleri, renkli buz küpleri elde etmenizi ve konuklarınızı hayran bırakmanızı sağlayacaktır.