ARAMA YAP
10 dk
5 dk
Kolay
2 kişilik
26763

Söz konusu tost olunca varyasyon çok, varyasyonlar arasından günün tostu seçilen isim; Akdeniz Tostu.

Her yemeğin kendine göre ölçüsü, kıvamı, tuzu, şekeri ve olması gerekeni var. Ancak tost hazırlamak üzere mutfağa girdiğinizde hiçbir kural işlemiyor. Mutfağın özgürlük alanlarından biri olan bu tarifi dilediğiniz gibi yorumlamak sizin damak zevkinize kalmış... İster çift kaşarlı, ister beyaz peynirli, isterseniz de sadece sebzeli. Kendi varyasyonlarımızı sıraladıktan sonra, sizi kendi tostunuzu bulmak üzere tarife uğurluyoruz. Buyurunuz; Pırasa ve Mantarlı Tavada Tost, Mantarlı Acukalı Vegan Tost, Patates Tostu ve Çikolatalı Tost.

Akdeniz tost harika bir kahvaltılık olduğu gibi, piknik menüleri için de leziz bir seçenektir! Diğer piknik tarifleri için sizi yazımıza davet edelim...

Tost Makinesi Nasıl Temizlenir?

Harika tostların sırrı biraz da temiz tost makinelerinde saklı! Bir önceki tostunuzdan kalan minik yanık ekmek parçaları, yeni tostunuzun üzerinde olsun istemezseniz tost makinenizin temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Öyleyse, tost makine nasıl temizlenir, temizlerken neler kullanılır, nelere dikkat etmek gerekir hep birlikte öğrenelim!

Pişirmeye Başla

Akdeniz Tostu

;

Malzemeler

- 2 kişi +
tost ekmeği
4 dilim
domates salçası
2 yemek kaşığı
siyah zeytin ezmesi
2 yemek kaşığı
beyaz peynir
2 dilim
dil peyniri
2 dilim
fesleğen
1 dal
roka
1 dal
tereyağı
1 yemek kaşığı
domates
4 dilim