ARAMA YAP
15 dk
25 dk
Kolay
4 kişilik
94 kcal
20559

Bugün ister kahvaltı sofralarına, ister çay saatlerine, isterseniz de sahur vakitlerine hazırlayabileceğiniz; doyuruculuğunu milföy hamurundan, proteinini sosisten alan; çok mu çok pratik bir tarifle geliyoruz karşınıza. Sosisli milföy böreği tarifi, kahvaltı sofralarınızda yeni favoriniz olacak.

Sosisli milföy böreği, zevklerinize göre çeşitlendirebileceğiniz, üzerinde oynayabileceğiniz tariflerden. Arzuya göre peynir ekleyerek sosisli peynirli milföy hazırlayabileceğiniz gibi; rulo sarmak yerine katlayarak üçgen sosisli milföyler de elde edebilirsiniz. Tamamen yaratıcılığınıza kalmış!

Bu tarif hazırlanıp sofrada yerini alınca altın rengini almış milföy hamurları gözleri büyülerken eşsiz lezzeti de damakları şenlendirecek. Hem kolay hem de doyurucu olan pratik sosisli milföy böreği tarifi, çayın bir numaralı eşlikçisi olacak. Mutfağa yeni girenler ve zamanı kısıtlı olanlar bu tarifi şimdiden sevdi bile çünkü ne hamur açma derdi ne de meşakkatli bir iç harç hazırlama süreci var. :)

“Sosis çok sevmiyorum, kıymalısı olmaz mı bu tarifin?” diyen ve pratiklikten ödün vermek istemeyenleri kıymalı milföy böreği tarifimize, milföy hamuruyla hazırlanan böreklere alternatif arayanları Milföy Mania ve milföy böreği tariflerimize bekliyoruz!

Daha önce milföy böreği hazırlamamış ve “milföy böreği kaç dakikada pişer?” diye soranları da yanıtsız bırakmayalım. Aslında milföy, hızlıca pişen bir hamur türü. Yalnız bu tarifimizde sosis bulunduğu için pişirme süremiz 25 dakika.

Haydi sizi daha fazla bekletmeden pratik sosisli milföy böreği tarifinin yapılışına alalım!

Pratik Sosisli Milföy Böreği Kaç Kaloridir?

1 adet sosisli milföy böreğinin kalorisi yaklaşık 94’tür. Bir porsiyon sosisli milföy böreğinin de ortalama 300 kalori olduğunu not edelim. Kalori hesabı yapanların ve diyetteki kullanıcılarımızın pratik sosisli milföy böreği tarifimizi kontrollü tüketmelerini öneriyoruz.

Pratik Sosisli Milföy Böreği Servis Önerileri

Pratik sosisli milföy böreği tarifi, tüm soğuk meşrubatlarla çok yakışacaktır. Şerbetler, gazlı içecekler, taze sıkılmış meyve suları ve ayranla beraber tüketebilirsiniz. Aynı zamanda favori çay saati tariflerinden biri olduğu için sıcacık bir bardak çayla da afiyetle yenebilir. :)

Pratik Sosisli Milföy Böreği Püf Noktaları

Bu leziz böreğin püf noktası, kontrollü pişirmekte. Milföy hızlı pişen bir hamur olduğu için ilk 15 dakikadan itibaren böreklerinizi kontrol ederek pişirin.

Pişirmeye Başla

Pratik Sosisli Milföy Böreği

: Hemen Hazır
Betül Yeşilürdü;

Malzemeler

- 4 kişi +
milföy, oda ısısında
4 yaprak
kokteyl sosis
8 adet
yumurta
1 adet
su
1 yemek kaşığı