ARAMA YAP
15 dk
20 dk
Kolay
2 kişilik
182 kcal
860100

Hafta sonu puf puf kabaran, tam kıvamında ve lezzetli bir pankeki kim istemez? Türk mutfağında akıtma veya krep olarak karşımıza çıkan pankek, batı ülkelerinin en çok tükettiği ürünler arasında yer alıyor. Öyle ki bu güzel kahvaltılık için festivaller bile düzenleniyor. Kahvaltı sofralarının yıldızı pankek temel olarak birkaç malzemeden yapılıyor. Kolay pankek yapılışında malzemelerin maliyetinin çok az olması da bu lezzetli kahvaltılığı yapmaya birçok kişiyi teşvik ediyor. Üzerini damağınızın ve gözünüzün zevkine göre hazırlamak ise tamamen size kalmış.


Peki, iki kişilik pankek nasıl yapılır? Sizi afiyetle tüketeceğiniz tam ölçülü 2 Kişilik Pankek tarifimize alalım…


Pankek


Onsuz kahvaltı eksik kalır! Akıtma ve krep olarak da bilinen pancake tarifi, muhteşem görüntüsü ve lezzetiyle güne mutlu bir başlangıç yapmak için bire bir!


Patates Pankek


Kahvaltıların tatlısı pankeki bir de tuzlu denemeye ne dersiniz? Leziz mi leziz patates pankek tarifi yemeklerden çay saatlerine kadar her öğüne çok yakışacak!

Pişirmeye Başla

2 Kişilik Pankek Tarifi

: Puf Puf Kabarıyor
Emre Ulu;

Malzemeler

- 2 kişi +
yumurta
1 adet
şeker
1 yemek kaşığı
süt
yarım su bardağı
un
yarım su bardağı
kabartma tozu
1 adet
vanilin
1 adet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

2 kişilik pankek tarifinde dikkat etmeniz gereken püf noktalardan birisi katı ve sıvı malzemeleri ayrı kaplarda karıştırıp daha sonra buluşturmak. Pankek tarifinde krep tarifinin aksine bütün malzemelerin homojen bir şekilde karışmaması gerekiyor. Ortaya çıkan ufak topaklanmaları yok etmeye çalışmanıza gerek yok. Bir diğer püf nokta da pankek hamurunu çok fazla bekletmemek gerekiyor. Bir gece önceden hamuru hazırlamak ne kadar iyi bir fikir gibi gözükse de bu tarif için maalesef geçerli değil.

Servis Önerisi

2 Kişilik Pankek Tarifi Servis Önerisi:

Pankeklerinizi en bilinen haliyle akçaağaç şurubuyla ya da Carte d’Or Classic Vanilyalı Dondurma ve çilek dilimleriyle servis edebilirsiniz.