ARAMA YAP
10 dk
10 dk
Kolay
1 kişilik
21249

Fransa veya Belçika’ya gittiyseniz, kocaman sacların üzerine incecik dökülüp, küçük birer kürek ile yayılan ve bulur gibi hafif olan krepleri, mutlaka görmüş, gördüyseniz de kesinlikle canınız istemiş ve yemişsinizdir.


Krep, günün her öğünün de farklı şekillerde servis edilebilecek bir yemektir. Krep hamurunda fazla şeker kullanılmadığından, tatlı veya tuzlu her tarife uygun olur. Ama biz şimdi tatlı bir krep tarifi paylaşıyoruz. Evet tatlı ama içerisinde şeker yok ve kepekli un yapılıyor, dolayısıyla krep tarifimiz, hafif beslenenler veya şeker tüketmeyenler için de çok uygun.


Krepleri, temelinde sade bir hamur oldukları için dilediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz. Çikolatalı krebe, bizce en fazla uyacak ekleme, hamuru yaparken çubuk vanilya koymak olacaktır.


Mutfağınızın klasiklerinden biri olacak çikolatalı krepi yapmaya başlayalım!


Islama Köfte Kaç Kalori?


1 porsiyon Çikolatalı Krep 122 kaloridir.


2 Kişilik Krep Tarifi: Hem Göze Hem Mideye Hitap Ediyor


Kökeni İngiltere ve Fransız mutfağına dayanan krep mutfaklarda farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Kimisi krep, kimisi akıtma, kimisi mafuş, kimisi cızlama diyor. Genelde kahvaltı sofralarında düşünülse de krep aslında günün her öğünü için enfes bir lezzet. Hem gözünüze hem midenize hitap edecek krep tarifini doyurucu iç harcıyla ana yemek haline bile getirebilirsiniz. Sizi iki kişilik tam ölçülü krep tarifimize alalım.

Pişirmeye Başla

Çikolatalı Krep Tarifi


Emre Ulu;

Malzemeler

- 1 kişi +
süt
Yarım su bardağı
yumurta
1 adet
kepekli un
3 yemek kaşığı
toz kakao
3 tatlı kaşığı
pekmez
1 tatlı kaşığı
tereyağı
1 yemek kaşığı
tuz
Yarım tatlı kaşığı

üzeri için

muz, dilimlenmiş
1 adet
Knorr Tarçın
1 tatlı kaşığı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Krep hamurunu yaptıktan sonra, elinizde fazla kalırsa bir gün buzdolabında saklayabilirsiniz, ancak sonrasında kullanmayacaksanız dökmenizi öneriyoruz.

Servis Önerisi

Çikolatalı Krep Tarifi Servis Önerisi:

Çilek ve frambuaz ile yaptığınız bir meyve salatası, dilimlenmiş ananas veya muzla servis edebilirsiniz.