ARAMA YAP
15 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
340 kcal
6511

Hamur işlerini kahvaltılara, çay saatlerine ve doyurucu sahur sofralarına çok yakıştırıyoruz. Poğaçasından böreğine, gözlemesinden pişisine uzayıp giden leziz hamur işlerinin en sevilen örneklerinden biriyle geldik bugün karşınıza. Peynirli pişi tarifiyle!


Peynirli maydanozlu pişi tarifi, yumuşacık dokulu yağ çekmeyen hamuruyla hem midenizin hem de ekonomik malzemeleriyle bütçenizin dostu olacak. :) Pratikliği ise mutfağa yeni girenleri ve zamanı dar olanları çok sevindirecek. Kısacık sürede hızla yapılıyor; direkt sofralarda yerini alıyor çünkü. Geriye sadece sevdiklerinizle tadına varmak kalıyor. :)


Otlu peynirli pişi iç harcı, yediğiniz sade pişileri unutturacak; kolay pişi hamuru yapımıyla, elinizin en sık gittiği tariflerden olacak. Haydi çayı koyun bir yandan demini alsın, leziz pişilerle aynı zamanda sofrada yerini alsın. Yiyen herkes bu ikilinin müthiş uyumuyla büyülensin!


Otlu hamur işlerini sevenleri mutlu edecek, çayın bir başka yoldaşı olan yeşil otlu poğaça tarifini ve tüm zamanların en sevilen poğaça tariflerinden dereotlu poğaça tarifini de buraya iliştiriyoruz. Onları da denemeyi, sofralarınızda yer vermeyi unutmayın.


Peynirli harcın yanı sıra damak zevkinize göre hazırlayacağınız çeşitli iç harçlarla patatesli, kavrulmuş otlu, kıymalı pişiler de hazırlayabilirsiniz. Her bütçeye ve her zevke uyan onlarca çeşit çıkartabilirsiniz ortaya konu pişi olunca!


Sizi, evde peynirli pişi yapımını keşfetmeniz için mutfağa bekliyoruz!


Peynirli Pişi Tarifi Kaç Kaloridir?


Kahvaltılarımızın vazgeçilmez tariflerinden olan; sık sık hazırlayıp tükettiğimiz peynirli pişi tarifi, kızartılarak hazırlandığı için kalorisi yüksek tariflerimizden. Bir adet peynirli pişinin ortalama kalorisi 340, bir porsiyon pişinin ortalama kalorisi de 1020’dir. Bu kalori değerleri, pişilerinizin boyutlarına göre değişiklik gösteriyor tabii. Değerleri, orta boyutta pişiler için dikkate almayı unutmayın. Özellikle diyet yapan kullanıcılarımıza, peynirli pişileri kontrollü tüketmelerini öneriyoruz.


Peynirli Pişi Tarifi Servis Önerisi


Peynirli pişi tarifi, özellikle kahvaltı sofralarına; zeytine, domatese, salatalığa ve taze otlara çok yakıştırdığımız tariflerden. Yanına bir fincan çay veya soğuk bir bardak ayran alarak afiyetle tüketebilirsiniz.


Peynirli Pişi Tarifi Püf Noktaları


Peynirli pişi tarifinin püf noktası, bir güzel mayalandırmak. İki katına çıkmasını beklemeyi ihmal etmeyin. 

Pişirmeye Başla