ARAMA YAP
40 dk
20 dk
Orta
4 kişilik
7378

Kış aylarında daha çok tüketilen ama diğer mevsimlerde de severek tariflerde kullandığımız, sizi hastalıklardan koruyan şalgam, morumsu renkte, geniş yapraklı bir kök bitkidir. Sayısız faydasıyla tüketimi her geçen gün artan şalgamın suyu ise, en çok geleneksel etli yemeklerin ya da kebaplarının yanında tüketiliyor. Bu tarifimizde şalgam suyunu başka bir boyuta taşıyarak, çok sevdiğimiz diğer bir tarif olan pirinç pilavına dahil ediyoruz! Şalgamlı pirinç pilavı, klasik pilav tariflerinin dışına çıkmak isteyenlerin favorisi olacak! Özellikle şalgam suyunun harika rengini alan şalgamlı pilav, işin içine patlıcanın da girmesiyle hem lezzetli hem de besleyici bir yemek haline geliyor. Şalgam pilavına yemeklerinizin eşlikçisi demiyoruz çünkü kendisi başlı başına bir ana yemek!


Şalgamlı pilav tarifimizin adımları biraz meşakkatli görünse de tadına baktığınızda eminiz tüm çabalarınıza değecek! Biz şalgamlı pilav yaparken et suyunun mükemmel aromasından da yararlandık. Dilerseniz şalgamlı pilav hazırlamadan önce, kendi şalgam suyunuzu da yapabilirsiniz! Tarifimize mutlaka göz atın…


Şalgam ve et suyu içinde haşlanan pirinç, kızarmış ince patlıcanlar ile buluşuyor! Patlıcanlı ve şalgamlı pilav tarifi, besleyici ve doyurucu bir lezzet! Patlıcanlı ve şalgamlı pilavı sevdiyseniz, sizin için harika bir önerimiz daha var: patlıcanlı pilav! Kızarmış patlıcanın lezzetine doyacağınız patlıcanlı pilav tarifini de incelemeden geçmeyin! 


Farklı pilav tariflerini seviyorsanız sizin için hazırladığımız birbirinden değişik pilav tariflerine mutlaka göz atın!


Şalgamlı Bulgur Salatası


Bulgur sizin kullandığınız baharatlar, sebzeler ve etlerle şekillenen bir ürün olduğu için birçok farklı tarifte kullanabilirsiniz. İşte bunlardan biri de şalgamlı bulgur salatası. Şalgamın lezzet kattığı şalgamlı bulgur salatası tarifi kendi başına doyurucu bir öğün olabildiği gibi 5 çaylarında tatlılarınıza eşlik edecek bir lezzet olabilir. Ayrıca bulgur salatası şalgamlı olduğunda mor rengiyle sofranıza da renk katacaktır.

Pişirmeye Başla