ARAMA YAP
30 dk
20 dk
Orta
2 kişilik
283 kcal
499627

Pilav yaparken ölçüleri tam tutturamıyor musunuz, günlerce yetecek kadar pilav mı yapıyorsunuz? Eğer öyleyse iki kişilik pilav tarifimiz tam size göre.


Türk sofralarının ekmek, su gibi vazgeçilmezlerinden birisi olan pilav, çeşit çeşit sulu yemekleri tamamlamanın yanı sıra bazen tek başına da bir öğünü kurtarıyor.


Tam ölçülü 2 kişilik pilav tarifimizdeki yemeğiniz yine de artarsa çorba yaparken değerlendirebilirsiniz. 


Peki pilav yapmadan önce pirinçleri yıkadığınız ya da pirinçleri içinde beklettiğiniz suyun saçlarınız için faydalı olduğunu söylesek ne dersiniz? Pirinç suyu saçları nasıl uzatır öğrenmek için Saç Bakım Güzellik'in yazısına bizce bir göz atın!


Şimdi sizi tam ölçülü 2 kişilik pilav tarifimize alalım.


Farklı Pilav Tarifleri


Ana yemeklerin vazgeçilmezi olan pirinç pilavı hem sade bir şekilde hem de farklı baharatlarla servis edilebiliyor. Eğer kalabalık sofralar için bir tarif arıyorsanız ve 2 kişilik pirinç pilavının ölçüsü yeterli olmayacaksa hemen sade pilav tarifimize göz atın. Eğer sade pilavınıza renkli bir dokunuş yapmak isterseniz de bezelyeli pilav tarifimizi buraya bırakalım!


2 kişilik pirinç pilavı tarifimizi de tereyağının lezzetini dahil ederek hazırlıyoruz. Ama işin püf noktalarını detaylı öğrenmek isterseniz tane tane tereyağlı pilav tarifimize de bakmadan geçmeyin! Şehriyeden vazgeçemiyorsanız tereyağlı şehriyeli pilav da sizin için burada!


Pilav denildiğinde en klasik versiyonlarından biri de nohutlu pilavdır ve özellikle etli yemekler ile birlikte harika olur! 2 kişilik pirinç pilavını daha doğrucu bir hale getirmek isterseniz, nohutlu pilav tarifimizi öneririz!


Bütün bir menüyü bünyesine dahil etmişçesine kapsamlı bir ismi olan etli sebzeli pilav tarifine de bayılacağınıza eminiz. 2 kişilik pirinç pilavı bir yan yemek sayılabilir ama etli sebzeli pilava ana yemek desek hiç yanlış olmaz!


2 kişilik pirinç pilavını biraz renklendirmeye ne dersiniz? Öyleyse gelin mevsiminde taze domateslerle hazırlanan ve lor peynirin aroması ile zenginleşen domatesli ve lor peynirli pilav tarifine göz atın!


Şölen pilavların birini de buraya bırakalım! 2 kişilik pirinç pilavı çekirdek aileler için harika bir seçim olsa da özel günlerde daha özenli tarifler denemeyi tercih ederiz. İşte kuş üzümlü pirinç pilavı da onlardan biri!

Pişirmeye Başla

2 Kişilik Pirinç Pilavı Tarifi

: Tam Ölçülü
Emre Ulu;

Malzemeler

- 2 kişi +
pirinç
1 su bardağı
su
1,5 su bardağı
Knorr Tavuk Suyu Bulyon
1 adet
tereyağı
1 yemek kaşığı
ayçiçek yağı
1 yemek kaşığı
Hepsini Satın Al

Ürünleri satın almak istediğiniz markete tıklayın

Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

İyi pirinç pilavı için baldo cins pirinç tercih etmenizi öneririz. 2 kişilik pirinç pilavında tereyağı kullanmak da yemeğinizin lezzetini artıracaktır. 2 kişilik pirinç pilavınızın rengi tereyağı dolayısıyla sarıya kaçar diye korkuyorsanız içerisine damlatacağınız bir iki damla limon suyu bembeyaz bir pilav elde etmenizi sağlayacak. Ayrıca tencereye suyu ekledikten sonra çok fazla karıştırmamanız gerekiyor. Bir kere karıştırıp suyun her tarafa ulaşmasını sağlamak, güzel bir pilav için yeterlidir.

Servis Önerisi

2 Kişilik Pirinç Pilavı Tarifi Servis Önerisi:

2 kişilik pirinç pilavınızı demlendirdikten sonra kasenin içine koyup servis tabağına ters çevirerek şekil verebilirsiniz. Tüm et ve tavuk yemeklerinize eşlik edecek bir lezzettir.