2 Kişilik Pirinç Pilavı Tarifi (Tam Ölçülü)

     (0 oy)
Kaç Kişilik
2
Kişilik
Hazırlama
30
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Zorluk
Orta

Pilav yaparken ölçüleri tam tutturamıyor musunuz, günlerce yetecek kadar pilav mı yapıyorsunuz? Eğer öyleyse iki kişilik pilav tarifimiz tam size göre.

Türk sofralarının ekmek, su gibi vazgeçilmezlerinden birisi olan pilav, çeşit çeşit sulu yemekleri tamamlamanın yanı sıra bazen tek başına da bir öğünü kurtarıyor.

Tam ölçülü iki kişilik pilav tarifimizdeki yemeğiniz yine de artarsa çorba yaparken değerlendirebilirsiniz. Şimdi sizi tam ölçülü iki kişilik pilav tarifimize alalım.

2 Kişilik Pilav Kaç Kalori?

1 porsiyon pirinç pilavı yaklaşık 283 kaloridir. Karbonhidrat ve yağ içeriği yüksek bir yemektir.

Sade Pilav Tarifi

Ana yemeklerin vazgeçilmezi olan pirinç pilavı hem sade bir şekilde hem de farklı baharatlarla servis edilebiliyor. Lezzetin yalın hali ise sade pilav. Detaylar için buyurunuz.

Tereyağlı Sade Pilav Tarifi

Her sulu yemeğin en güzel eşlikçisi, mis gibi tereyağı kokusuyla sofraların vazgeçilmezi pilav tarifi aşağıda sizi bekliyor. Tane tane tereyağlı pilav yapmanın püf noktaları için tıklayın!


Barbekü Soslu Tavuk Sote 

Barbekü sos, seven için eti ziyafete dönüştürür; ki meraklısı çoktur. Neyse ki, temelde soğan, sarımsak, zeytinyağı, kırmızıbiber, karabiber, kimyon, kişniş, zencefil, domates püresi, pekmez, sirke, şeker, et suyu, limon suyu gibi malzemelerin az ya da çok miktarda bir araya getirilmesiyle evde barbekü sos yapılabilir. Bu sosun en yakıştığı lezzetleri ise barbekü soslu tavuk göğsü yemek tarifleri ile sofralarımıza taşırız. Siz de barbekü sosun ağzınıza layık olduğunu düşünüyorsanız bizim barbekü soslu tavuk sote tarifi isabetli bir seçim olur. Barbekü soslu tavuk yapımı için en lezzetli seçeneklerden birini değerlendirmek üzere sizi aramıza bekleriz.

2 Kişilik Pirinç Pilavı Tarifi (Tam Ölçülü)

Malzemeleri
1 su bardağı
pirinç
1,5 su bardağı
su
çeyrek su bardağı
arpa şehriye
1 adet
Knorr Tavuk Suyu Bulyon
satın al SATIN AL

Ürünü satın almak istediğiniz markete tıklayın

1 yemek kaşığı
tereyağı
1 yemek kaşığı
ayçiçek yağı
Alışveriş Listesine Ekle
Püf Noktası

2 Kişilik Pirinç Pilavı Tarifi (Tam Ölçülü) Püf Noktaları

Kimi zaman zor görünse de pilavı tel tel dökülen bir şekilde yapmanın birkaç püf noktası var. Bunlardan ilki pirinci iyi seçmekten geçiyor. İyi pirinç pilavı için baldo cins pirinç tercih etmenizi öneririz. Mümkünse Gönen baldo pirinci… Pilavda tereyağı kullanmak da yemeğinizin lezzetini artıracaktır. Pilavınızın rengi tereyağı dolayısıyla sarıya kaçar diye korkuyorsanız içerisine damlatacağınız bir iki damla limon suyu bembeyaz bir pilav elde etmenizi sağlayacak. Ayrıca tencereye suyu döktükten sonra sürekli karıştırmamanız gerekiyor. Bir kere karıştırıp suyun her tarafa ulaşmasını sağlamak güzel bir pilav için yeterlidir.

Servis Önerisi

2 Kişilik Pirinç Pilavı Tarifi (Tam Ölçülü) Servis Önerisi

Pilavınızı demlendirdikten sonra kasenin içine koyup servis tabağına ters çevirerek şekil verebilirsiniz. Tüm et ve tavuk yemeklerinize eşlik edecek bir lezzettir.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim. Üye Ol