ARAMA YAP
20 dk
20 dk
Orta
4 kişilik
9081

Pilav, sofralarımızın olmazsa olmaz lezzetlerinden biri. Bulgur pilavı, pirinç pilavı ya da sadece şehriyeden yapılan pilav tariflerini evdeki malzemelerinize göre çeşitlendirmek tamamen sizin elinizde. Zaten, çok sevilmesinin ve neredeyse her öğünde tüketilmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu. Sebzeli yapmak istediğinizde, mevsim sebzelerini küçük küpler halinde doğrayarak pilavınıza dahil edebilirsiniz ya da ekşili ve acılı lezzetler favorinizse pilavınıza domates, biber salçası, baharatlar ekleyerek lezzetini bambaşka bir noktaya taşıyabilirsiniz.


Evet domatesli pilavdan bahsetmişken, sizin için harika bir tarifimiz var ve sıradan domatesli pirinç pilavlarından çok farklı! Domatesli ve lor peynirli pilav tarifimizde kullandığımız fesleğen ve peynirin ahengi damak tadınıza yeni bir boyut kazandıracak. Domates ya da salçayı genelde bulgur pilavında kullanmayı tercih ediyorsanız, domatesli ve lor peynirli pilav tarifimizi mutlaka denemelisiniz!


Domatesli ve lor peynirli pilav yapımı da en az diğer pilav tarifleri kadar kolay ve pratik. Üstelik, kahvaltıda hazırladığınız börek tarifinizden artan lor peynirini akşam yemeğinde değerlendirmenin de harika bir yolu! Öyleyse daha fazla beklemeden domatesli ve lor peynirli pilav tarifi ile sevdiklerinizi şaşırtmaya ne dersiniz!


Domatesli ve Lor Peynirli Pilav Kaç Kaloridir?


1 porsiyon domatesli ve lor peynirli pilav yaklaşık 377 kaloridir.


2 Kişilik Pirinç Pilavı


Domatesli ve lor peynirli pilavın lezzetine bayılacağınızdan hiç şüphemiz yok! Ama hızlıca bir pilav hazırlamanız gerekiyorsa, domatesli ve lor peynirli pilav için de malzemeleriniz evde yoksa tam ölçüsüyle 2 kişilik pilav tarifi sizin için harika olacaktır!


Domatesli Pilav


Domatesli ve lor peynirli pilav için çok lezzetli bir alternatifimiz var! Pilav tarifinizde lor peyniri kullanmak istemezseniz de domates aromasına doyacağınız domatesli pilav tarifimize mutlaka göz atın!

Pişirmeye Başla