ARAMA YAP
20 dk
30 dk
Orta
4 kişilik
223 kcal
12592

Pilav tarifleri mutfak kültürümüzün ayrılmaz bir parçası. Bu kadar fazla varyasyonunun olmasından da zaten anlaşılıyor! Yöreye ve mevsime göre şekillenen pilav tarifleri, ızgaralardan sebze yemeklerine kadar tüm yemeklerin eşlikçisi olabiliyor. Bunun dışında pilav tarifine dahil olan malzemeler sayesinde de bir eşlikçi olmaktan çıkıp ana yemek haline gelebiliyor. 
Bu tarifimizde size İzmir yöresine özgü, farklı aromasıyla sofralarınızı zenginleştirecek bir lezzeti anlatacağız. Klasik tariflerin dışına çıkan, farklı ve çok besleyici Ege pilavı tarifini mutlaka denemelisiniz! İçeriğindeki badem ve Antep fıstığı biraz iç pilavı anımsatsa da Ege pilavına eklediğimiz erişte size bambaşka bir lezzet sunacak. Ege pilavı yapımı için kullandığımız haşlanmış tavuk, tarifimizin aromasını zenginleştirirken, besleyiciliğini de artırıyor. Ege pilavı nasıl yapılır ya da Ege pilavının yapımı zor mudur sorularınızın cevabı için buyurun tarifimize!


Egeli Pilavlar


Ege pilavını sevdiyseniz sizin için harika bir tarifimiz daha var! Bir yandan Ege pilavına benziyor ama içerdiği ceviz, kuş üzümü, dolmalık fıstık, tarçın ve kuru kayısı ile bambaşka bir lezzet ortaya çıkarıyor! Sizi daha fazla merak ettirmeden İzmir pilavı tarifimize geçelim mi?


Muğla'nın şirin tatil beldesinden, gerçek bir şölen yemeği geliyor. Marmaris pilavı için sofralarınızda ve midenizde yer açın! Hazırlamasının biraz meşakkatli olduğunu kabul ediyoruz ama Marmaris pilavının tadına baktığınızda emin olun değecek...


Kabaklı Pilav


Bildiğiniz pilav tariflerinin biraz dışına çıkmaya hazır mısınız? Adaçayı, kabak çekirdeği ve tulum peyniriyle harika bir kabaklı pilav tarifi hazırladık. Farklı tatlara açık olmayanların bile çok seveceğini düşündüğümüz kabaklı pilav tarifini mutlaka denemelisiniz.


Pilav Tarifleri


Eminiz herkesin favorisi olan bir pilav tarifi vardır. Farklı lezzetlere açıksanız ve yeni tarifler denemek sizi mutlu ediyorsa, birbirinden lezzetli pilav tariflerimiz sizinle! Tereyağlı pilavdan, etli bulgur pilavına, kızarmış pilavdan, sebzeli bulgur pilavına kadar tüm pilav tariflerimiz için sizi böyle alalım!

Pişirmeye Başla