ARAMA YAP
30 dk
15 dk
Orta
4 kişilik
312 kcal
7004

Pilavlara bayılıyoruz! Sade, baharatlı, etli sebzeli pilav fark etmeksizin her yemeğin yanına yakışan bu lezzet, içeriğindeki malzemelere göre de hemen bir ana yemeğe dönüşüveriyor! Yoğurtlu mezelerle ve salatalarla harika bir uyum yakalayarak sofralarınızı zenginleştiriyor…


Pilavı etlerin yanında servis etmenin, mutfağımızda çok yaygın bir uygulama olduğunu biliyoruz. Etli ve tavuklu pilav da vazgeçilmezlerimiz arasında… Peki etli sebzeli pilava ne dersiniz? Bütün bir menüyü bünyesine dahil etmişçesine kapsamlı bir ismi olan etli sebzeli pilav tarifine bayılacağınıza eminiz. Etli sebzeli pilav yapımında hangi sebzeleri kullandığımızı merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Pilav tariflerinde çok da yabancısı olmadığınız havuç ve bezelye!


Biz etli sebzeli pilav tarifimizde dana kuşbaşı kullandık ama hangi eti kullanacağınız sizin zevkinize kalmış. Evinizde kuzu kuşbaşı varsa, tarifimizi hemen bu doğrultuda güncelleyebilirsiniz!


Etli sebzeli pilav nasıl yapılır, etli sebzeli pilav için hangi malzemeler gereklidir sorularınızın cevabı için sizi hemen tarifimize alalım! Afiyet olsun!


Etli Pilavlar


Sizin için hem doyurucu hem de çok leziz bir etli sebzeli pilav alternatifimiz var! Knorr Tencere Yemekleri için Baharatlı Çeşni ile hazırladığımız bu geleneksel lezzetin tarifini öğrenmek için hemen etli bulgur pilavı tarifimize göz atın! Eğer tercihiniz pirinçten yanaysa da sizi etli pilav ve etli Özbek pilavı tariflerimize davet edelim.


2 Kişilik Pirinç Pilavı


Etli sebzeli pilavımız küçük gruplar için uygun olsa da aslında bir davet yemeği sayılabilir. Büyük aile toplantılarında, bayramlarda ve özel günlerde sofralarımızın olmazsa olmazlarındandır. Küçük porsiyonlu bir yemek hazırlamak istiyorsanız ve alışveriş yapmak için çok vaktiniz yoksa, ana yemeğin yanına hızlıca bir tamamlayıcı arıyorsanız sizi böyle alalım. 2 kişilik pilav tarifimiz tam ölçüsüyle sizi mutlu ederken, lezzetiyle de kendine hayran bırakacak!

Pişirmeye Başla