ARAMA YAP
30 dk
25 dk
Orta
8 kişilik
141 kcal
14154

Anadolu mutfağında bulgurla yapılan ya da bulgurun içinde yer aldığı oldukça zengin yemek çeşidi vardır. Buğdayın kaynatılması ve öğütülmesiyle elde edilen bulgur, özellikle Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde yaygın olarak kullanılır. Çok eski dönemlerden sevilerek tüketilen bulgur, besleyici olduğu kadar doyurucu, lezzetli ve ekonomik bir besindir. B vitaminleri ve posa yönünden zengin olan bulgur, bozulmaya karşı çok dayanıklı olmasından dolayı da mutfakların vazgeçilmez besinlerinden biridir.


Çorbadan, mamaya, tatlıya, salataya her yemekte kullanılabilen bulgur, en sık pilav olarak karşımıza çıkar sofralarda. Sade, tavuk etli bulgur pilavı, nohutlu bulgur pilavı, kuzu etli bulgur pilavı, etli nohutlu bulgur pilavı gibi farklı malzemelerle her sofrada bambaşka lezzete bürünür.


Bu kez hem doyurucu hem de çok leziz etli bulgur pilavı yapımı ile karşınızdayız. Knorr Tencere Yemekleri için Baharatlı Çeşni ile hazırladığımız bu geleneksel lezzetin tarifini öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.


Etli bulgur pilavı en klasik lezzetlerden biri, peki menünüze renkli bir alternatif dahil etmeye ne dersiniz? Öyleyse ayvalı bulgur pilavı tarifine hemen göz atın!


Etli Sebzeli Pilav


Bütün bir menüyü bünyesine dahil etmişçesine kapsamlı bir ismi olan etli sebzeli pilav tarifine bayılacağınıza eminiz. Etli sebzeli pilav yapımında hangi sebzeleri kullandığımızı merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Pilav tariflerinde çok da yabancısı olmadığınız havuç ve bezelye! Etli sebzeli pilav nasıl yapılır, etli sebzeli pilav için hangi malzemeler gereklidir sorularınızın cevabı için sizi hemen tarifimize alalım! Afiyet olsun!


Alman Usulü Salatalık Turşusu Tarifi


Turşu alışık olduğumuz salatalık, domates, lahana gibi her sebze ve meyveyle hazırlandığı gibi, alışık olmadığımız kavun, soğan, muşmula gibi nice ilginç meyve ve sebzeyle de kurulabilir ama en klasik turşulardan biri salatalıktır. Onu daha lezzetli kılmak için, suyuna eklenen hardal tohumu, kereviz yaprağı, sarımsak, şeker, asma yaprağı, rezene otu, koruk, gibi envaiçeşit aromayla turşu hiçbir şeyle mukayese edilemeyecek enfes bir tada dönüşür. Elimizde turşuya dair bahsi geçen bu tat sihirbazları kullanılarak hazırlanan bir tarif var: Alman Usulü Salatalık Turşusu!

Pişirmeye Başla

Etli Bulgur Pilavı Tarifi

: Hem Doyurucu Hem Lezzetli ;

Malzemeler

- 8 kişi +
bulgur, pilavlık
2 su bardağı
su, sıcak
4 su bardağı
soğan, küp doğranmış
1 adet
köy biberi, küp doğranmış
3 adet
ayçiçek yağı
4 yemek kaşığı
sarımsak
8 diş
havuç, küçük küp doğranmış
1 adet
dana eti, kuşbaşı doğranmış
250 gram (g)
Knorr Tencere Yemekleri İçin Baharatlı Çeşni
1 yemek kaşığı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Etli bulgur pilavınıza ekleyeceğiniz kuşbaşı doğranmış dana etini, daha yumuşak olması için dilerseniz öncesinde düdüklü tencerede biraz pişirebilirsiniz. Bulgurun türüne ve cinsine göre pişerken su çekme oranı farklılık gösterecektir. Suyu yeterli gelmezse pişme esnasında kaynar su ekleyerek pişirmeye devam edebilirsiniz.

Servis Önerisi

Etli Bulgur Pilavı Tarifi Servis Önerisi:

Etli bulgur pilavının yanına en iyi ne gider diye soracak olursanız mutfakların daimi lezzeti cacıkla lezzet eşiğinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz!