ARAMA YAP
40 dk
20 dk
Orta
4 kişilik
~350 kcal
5853

Ana yemeklerde kuru ve taze meyvelerin kullanılması Osmanlı mutfağının en karakteristik özelliklerinden biridir. Zamanla aromalı yiyecekler yerini daha sade tariflere bıraksa da özel günlerde hala tercih edilir. Bugün sizlere anlatacağımız tarif ise hem meyve hem kuruyemiş hem de tavuk eti içeriyor! Önce gözleri sonra da mideleri doyuracak olan ayvalı pilav, cevizli pilav olarak da biliniyor. 

Ekşi ve tatlı lezzetlerden hoşlananların severek tüketeceği ayvalı pilav oldukça değişik bir aromaya sahip. Çünkü ayvanın mayhoş ve tatlı aroması cevizli pilavın lezzetini bambaşka bir noktaya taşıyor. 

Önemli konuklarınız varsa ve farklı tarifler ile onları şaşırtmak istiyorsanız, cevizli pilav kendilerini çok özel hissetmelerini sağlayacaktır!

Ekşili tarifleri sevenler için bir de turşu tarifini buraya bırakalım istedik! Domatesin lezzetini ve besin değerini probiyotik kaynağına dönüştürdüğümüz kırmızı domates turşusu tarifine de mutlaka göz atın!

Değişik pilav tariflerini seviyorsanız sizin için başka önerilerimiz de var! Hint mutfağının bize armağanı köri ile hazırladığımız tavuklu sebzeli pilav ve ayvalı pilavın farklı bir versiyonu olan ayvalı bulgur pilavı!

Farklı tarifler harika olsa da klasiklerin yeri her zaman ayrıdır! Pilav deyince ilk aklımıza gelenlerden biri olan tavuklu pilav tarifini de buraya bırakalım. Afiyet olsun!

Pişirmeye Başla