Sevdiklerimizi evlerimizde ağırlamayı, onları en güzel şekilde misafir etmeyi çok seviyoruz. Hatta kendimize yemek hazırlarken özenmesek bile misafirlerimizi ağırladığımız davet sofralarımıza ekstra özeniyoruz. 

Bugünkü yazımızda sevdiklerinizi, arkadaşlarınızı veya aile büyüklerinizi evinize davet ettiğinizde hazırlayabileceğiniz enfes yemekleri sıraladık. Misafire yemek menüsü  hazırlarken ana yemek olarak neler yapılabilir bu soruyu en güzel şekilde cevaplamak istedik. :)

Haydi sizi daha fazla bekletmeden 20 yemekten oluşan misafir için ana yemek tarifleri listemize geçelim!

Misafir Menüsü Akşam Yemeği Tarifleri

Hızlı bir çorba, bir ana yemek ve bir salatayla geçiştirilen akşam yemeği menülerini günlük hayatta sık sık hazırlıyoruz ama bugünkü konumuz misafire yemek tarifleri. Haydi gelin, davet sofralarınızı şenlendirecek leziz ana yemek tariflerine bakalım! Kebap çeşitlerinden sote çeşitlerine, köfte çeşitlerinden tavuk çeşitlerine ve hatta balık tarifine uzanan bu liste, herkese uygun bir yemek sunuyor!

Çıtır Patlıcanlı Kebap Tarifi

Patlıcanlı kebap, kebap severlerin şüphesiz favorisi. Onu ve lezzetini yansıtabilecek kelime yok. Yemeğin bu versiyonu ise adeta eşsiz. Çıtır patlıcanlı kebap tarifini mutlaka denemelisiniz!

Yoğurtlu Kebap Tarifi

Türk mutfağının en sevilen iki üyesi yoğurt ve kebap bir araya gelir de sevilmez mi? Yoğurtlu kebap tarifine bir şans verin. :)

Fırında Kuzu Kol Tarifi

Fırında kuzu kol tarifi, kırmızı et seviyorsanız şüphesiz favoriniz olacak. Koyun etini kokusundan dolayı tercih etmeyenler özellikle bu tarife bayılır. :)

Köfteli Kürdan Kebabı Tarifi

Sunumuyla da tadıyla da olay olacak köfteli kürdan kebabı tarifi, mutlaka denenmesi gerekenlerden.

Tepsi Kebabı Tarifi

Çok efor gerektirmeyen bir tarifle kebap kısmını tamamlıyoruz. :) Listemizin son kebap tarifi tepsi kebabı tarifi oluyor!

Tavuk Sote Tarifi

İstenirse şık istenirse salaş hazırlanabilen tavuk sote tarifi hem aile yemeği hem de davet sofrası yemeği. :) Bu versiyonuna ise tek kelimeyle bayılacaksınız.

Tavuk Sarma Tarifi

Tavuk kullanarak şık bir yemek hazırlamak istiyorsanız tavuk sarma tarifi imdadınıza yetişecek. :)

Tavuk Pirzola Tarifi

Sizi bilmeyiz ama bize göre tavuk pirzola ve tavuk göğüs bambaşka. Tavuk pirzola tarifi henüz hazırlamadığınız bir yemekse çok şey kaçırıyorsunuz!

Tavuk İncik Tarifi

İncik denince akla sadece kuzu geliyor olabilir ama biz burada sizi şaşırtmak için varız. :) Haydi enfes bir tavuk incik tarifiyle misafirlerinizi şaşırtın!

Patlıcanlı Tavuk Oturtma Tarifi

Oturtma sevilen bir yemek. Peki ya tavuklusunu denediniz mi? Patlıcanlı tavuk oturtma ezber bozacak.

Tavuk Külbastı Tarifi

Tavuklu tariflerimizin de sonuna geldik tavuk külbastı tarifiyle birlikte. Kuzu külbastı sevenler, külbastının bu ekonomik versiyonuna bayılacak.

Fırında Dana Şiş Tarifi

Şiş illa ızgarada veya mangalda olacak değil ya! Fırında dana şiş, fırın yemeklerinin en ilginçlerinden. :)

Fırında Hindi Bonfile Tarifi

Fırında hindi bonfile , tavuk ve kırmızı et arası ilginç bir tat ve dokuyla favori lezzetlerinizden olacak.

Fırında Sebzeli Köfte Tarifi

Sebzeli köftenin yeri ayrı; bu versiyonu ise bambaşka! Fırında sebzeli köfteye bayılacaksınız.

Fırında Levrek Tarifi

Denizden babam çıksa yerim diyenler fırında levrek tarifiyle büyülenmeye hazır olsun. Böyle bir lezzet yok!

Fırında Etli Güveç Tarifi

Fırında etli güveç tarifi, hem etnik hem leziz bir tarif. Sunumuyla da soflarınızı adeta parlatacak. :)

Sulu Köfte Tarifi

Yiyerek büyüdüğümüz geleneksel lezzetlerden olan sulu köfte tarifini davet sofralarında düşünmemiştiniz hiç değil mi? :) Nasıl yakıştığını görünce çok şaşıracaksınız.

Sulu Kavurma Tarifi

Yine listemizin geleneksel bir lezzetine daha geldik. Sulu kavurma tarifi, etin et olduğu enfes bir tarif!

Patlıcanlı Et Yemeği Tarifi

Tencere yemeklerinden vazgeçemeyenleri de unutmadık tabii ki. :) Patlıcanlı et yemeği tarifi, geleneksel sofralarla davet sofralarını bir araya getiriyor.

Akdeniz Usulü Mezgit 

Birbirinden leziz 19 tarifimizi sıraladık ve sona geldik. Akdeniz usulü mezgit tarifi, unutulmaz bir davet sofrası için biçilmiş kaftan! Mutlaka denemelisiniz.