ARAMA YAP
30 dk
60 dk
Orta
8 kişilik
24327

Kurban Bayramında veya sonrasında kavurma tarifi arayanlar tam şu anda doğru yerde!


Kavurmalar zaten sevilerek yenir ve hepimizin mutfağında bol bol yapılır. Sebzelisi, sadesi derken bol bol da çeşidi vardır. Bugün konumuz sulu kavurma tarifi!


Sulu dana kavurma tarifimiz, alışık olduğunuz dana kavurmalardan çok daha leziz; çok daha yumuşak. Üstelik yapması da oldukça basit. Sulu kavurma nasıl olur diyenleri böyle alıp tarifimizin yapılışına geçelim mi hızlıca? :)


Sulu Kavurma Tarifi Püf Noktaları


Sulu kavurma tarifimizin püf noktası, tencereye ilk eklendiklerinde bir süre karıştırmadan kavrulmaları. Bu şekilde, etlerin bir miktar mühürlenmesini sağlayacağız. Ardından sularını tam salarken su ekleyeceğiz ve yumuşacık pişmelerini sağlayacağız.


Sulu Kavurma Tarifi Servis Önerisi


Sulu dana kavurma tarifimizin servis önerisi klasiklerden yana olacak. Başlangıç olarak patatesli havuçlu mercimek çorbası diyelim öncelikle. Ardından sulu et kavurması tarifimiz ve yanında yancı olarak tereyağlı şehriyeli pirinç pilavı. Salatasız olmaz tabii ki! Domatesli, biberli, soğanlı leziz bir kaşık salatası çok yakışacak sofraya. İçecek olarak ise tavsiyemiz bol köpüklü soğuk bir bardak ayran. :)


Sulu Kavurma Tarifi Kaç Kaloridir?


Sulu kavurma yemeği tarifimizin bir porsiyonluk miktarı ortalama olarak 270 kaloridir. Diyet yaparken de afiyetle yiyebileceğiniz bu tarif; bayramda kilo alanların ve buna artık bir son vermek isteyenlerin de dertlerine deva olacak. :)


Bu leziz tarifimiz, porsiyon başına yaklaşık olarak 25 gram protein içeriyor. İçerdiği yağ ise yine porsiyon başına 19 gram civarında. Karbonhidratı soracak olursanız neredeyse yok gibi! 1 gram civarı. :)


Düşük karbonhidratlı, bol proteinli bir diyet (veya beslenme programı) uyguluyorsanız bu tarif tam sizlik bir akşam yemeği tarifi olacak.


Sulu Kavurma Tarifini Çok Sevenlere Birbirinden Leziz Üç Kavurma Tarifi Önerisi


Sulu kavurma tarifi, ete doyuran leziz bir yemek tarifi. Özellikle et sevenlerin hoşuna gidecek olan bu tarif, etle arası pek olmayanların dahi hoşuna gidecektir şüphesiz. Bizim, tıpkı sulu kavurma tarifi gibi enfes birkaç kavurma tarifimiz daha var. Bunlardan en öne çıkanlarını da sizinle burada paylaşmak istiyoruz. :)


İlk olarak kavurma denince akla gelecek ilk tarifimizi böyle bırakıyoruz. Bu leziz kavurma tarifi, ekmekle, pilavla, pideyle, aklınıza gelebilecek her türlü karbonhidratla çok yakışıyor. Ben kiloma dikkat ediyorum diyorsanız bu leziz tarifi salatayla bile servis edebilirsiniz. :)


İkinci olarak sırada oğlak kavurma tarifi var. Oğlak kavurma, etinin yumuşaklığı ve kendine has aromasıyla bilinen leziz bir tarif. Koyun, kuzu veya dana etlerine mesafeliyseniz, oğlak etinden yapılma bu kavurma tarifine bir şans verebilirsiniz. :)

Pişirmeye Başla