ARAMA YAP
15 dk
20 dk
Zor
4 kişilik
9512

Dereotu kendine has aromasıyla girdiği her yemeğin ve salatanın aromasını zenginleştiriyor! Dolma tariflerinde dereotu kullananlar pirinç ve dereotunun nasıl mükemmel uyumu yakaladığını anımsayacaktır!


Bugün taze yeşillikler ile harika bir otlu pilav hazırlayacağız. Siz onu dereotlu pilav olarak da duymuş olabilirsiniz! Et yemeklerinin yanına çok yakışacak otlu pilav tarifi ile klasik bir lezzete yepyeni bir yorum katıyoruz. Dereotlu pilav dediğimize bakmayın içinde çok sevdiğiniz diğer taze yeşillikler de yer alıyor. Biz dereotlu pilav tarifimizde maydanoz, taze nane ve kuzukulağı kullandık siz sevdiğiniz diğer yeşillikleri ilave edebileceğiniz gibi sadece dereotu ile de hazırlayabilirsiniz.


Otlu pilav nasıl hazırlanır, nelere dikkat etmek gerekir diye düşünüyorsanız sizin için detaylıca anlattık ama hiç endişelenmeyin bildiğiniz sade pilavın yapımı ile neredeyse aynı. Sadece yeşillikleri ne zaman ekleyeceğinize dikkat etmelisiniz! Öyleyse buyurun dereotlu pilav tarifimize…


Dereotlu pilavı sevdiyseniz farklı bir versiyonuna ne dersiniz? Cevabınız evet ise sizi dereotlu bulgur pilavı tarifimize de davet edelim! Eğer sebzeli bir alternatif isterseniz de sizi sebzeli pilav tarifimize alalım!


Dereotlu Pilav Kaç Kaloridir?


1 porsiyon otlu pilav yaklaşık 155 kaloridir.

Pişirmeye Başla

Dereotlu Pilav Tarifi

: Taze Yeşillikler Hazırlansın ;

Malzemeler

- 4 kişi +
margarin
2 yemek kaşığı
soğan, orta boy, küp doğranmış
1 adet
basmati pirinç
2 su bardağı
su, sıcak
3 su bardağı
Knorr Et Suyu Bulyon
1 adet
tuz
yarım tatlı kaşığı
maydanoz
1 demet
dereotu
1 demet
taze nane
yarım demet
kuzukulağı
1 demet