ARAMA YAP
40 dk
10 dk
Orta
4 kişilik
355 kcal
6951

Aromalı pilavlar her zaman için sofraların yıldızı olmaya adaydır. Özellikle de bol baharat kullanılmışsa ve güzel kokular tüm evi sarmışsa, konuklarınızın tadına bakmak için sabırsızlanacaklarından hiç şüphemiz yok! İşte biz de şimdi zengin aromalı bir lahanalı pirinç pilavı ile karşınızdayız. Sumak, tarçın ve kişniş ile taçlandırılan lahanalı pilav tarifi, hoş görünümüyle kendine hayran bıraktığı gibi lezzetiyle de büyülüyor!

Hem sebzeli hem de tavuk etli olan lahanalı pilavı yardımcı yemek olarak değerlendirmeniz ona haksızlık olacaktır. Çünkü lahanalı pilav besin değeri ve içeriğiyle aslında çok doyurucu bir ana yemektir.

Lahanalı pilav nasıl yapılır diye düşünüyorsanız çok basit diyemeyiz ama aşırı meşakkatli de değil. Tarif adımlarımızı takip ederek tam ölçülü lahanalı pilavınızı kolayca hazırlayabilirsiniz.

Eğer klasiklerden yanaysanız ve ben bol tereyağlı bir pilav hazırlarım yanına da harika bir et yemeği ile sunarım diyorsanız sizi tereyağlı sade pilav tarifimize davet edelim. Klasiklerden söz açılmışken en sevilen bulgur pilavı tariflerimizden meyhane pilavını da anmamak olmazdı. Tarifimize göz atmadan geçmeyin!

Rengi güzel, kendi de bir o kadar yararlı sebzemiz mor (kırmızı) lahana ile hazırlanan Lokanta Usulü Mor Lahana Salatası Tarifimizi de buraya bırakalım. Mor lahanayı pişirmeden hazırlanabileceğiniz bu pratik tarifi mutlaka deneyin!

Pişirmeye Başla