ARAMA YAP
25 dk
25 dk
Orta
4 kişilik
375 kcal
5176

Frenk maydanozu ile süslenip sıcak servise sunulan safranlı pilav tarifi, kuş üzümü ve safran sayesinde sofranıza çeşitlilik kazandıracak! Safran, tarihten bugüne değerini koruyan bir baharat oldu. Fiyatı oldukça yüksek olsa da küçücük miktarları yemeğinizin lezzetini bambaşka bir noktaya taşımaya yeterli olacaktır. Tıpkı safranlı pilav tarifimizde olduğu gibi!

Safranın aromasını biraz yoğun buluyorsanız, zaten az olan kullanımını daha da azaltıp ufak bir lezzet dokunuşu yapabilirsiniz.

Önemli misafirleriniz var ya da kendinize özel bir ziyafet sunmak istiyorsunuz hiç fark etmez! Farklı, lezzetli ve pratik bir yardımcı yemek arıyorsanız safranlı pilav harika bir seçim olacaktır. Yine safranlı ve çok renkli bir pilav tarifini de buraya bırakalım: İran pilavı. Mutlaka deneyin! 

Safran Pilavının Yanına Ne İyi Gider?

Safranlı pilavın bir şölen yemeği olduğundan bahsettik. Öyleyse yanına onu tamamlayacak özel yemekler seçmemiz gerekiyor! Elbette ızgara köfteler, tavuklar uyum sağlayacaktır ama kebaplar harika olacaktır. Safranlı pilavın aroması yoğun olduğu için, yanına tercih edeceklerinizin daha yumuşak lezzetlere sahip olması daha uyumlu bir menü yaratacaktır.

Farklı Pilav Tarifleri

Et yemekleri ile nefis bir eşlikçi olan kuş üzümlü pirinç pilavı, içindeki tarçın ve karanfille damakları bambaşka aromalara taşıyor. Damaklarda tatlı bir iz bırakacak Knorr Tavuk Bulyon ile hazırladığımız kuş üzümlü pirinç pilavı nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir? Cevaplar için sizi tarifimize alalım….

Aynı tür pilav yapmaktan sıkıldıysanız harika lezzete sahip karidesli pilav tam size göre! Karidesli pilav tarifi ile kendinizi şımartın. 

Pişirmeye Başla