ARAMA YAP
20 dk
30 dk
Orta
4 kişilik
5102

Etli pilavın farklı bir yorumuna ne dersiniz? Sofralarımıza Akdeniz esintileri taşıyacak olan Lefke pilavı tarifimiz Kıbrıs’tan geliyor.


Zeytinyağlı dolmada ve iç pilav tarifinde çam fıstığının pirinç ile nasıl da mükemmel uyum sağladığını görmüşsünüzdür. İşte Lefke pilavımız da Kıbrıs’ın meşhur çam fıstıkları ile hazırlanıyor. Dana eti ile birlikte kavrulan çam fıstıkları, Lefke pilavının farklı aromasına kavuşmasını sağlıyor. Biz tarifimizi tereyağı ile hazırlamayı tercih ettik ama tüm Akdenizli lezzetlerde olduğu gibi Lefke pilavına da zeytinyağı yakışacaktır. Lefke pilavını hazırlarken tereyağı ve zeytinyağını bir arada da kullanabilirsiniz, tamamen damak zevkinize kalmış.


Lefke pilavımız başlı başına bir öğün olabilecek besleyicilikte bir tarif. O yüzden yanında ekstra bir yemeğe ihtiyaç duymuyor ama bu lezzetli tarifi mükemmel bir tatlıyla taçlandırmak isterseniz harika bir önerimiz var. Lefke pilavının hemşerisi Kıbrıs tatlısı, mutlaka deneyin!


Hazır Kıbrıs’a özgü yemeklerden bahsetmişken Hellim ile hazırlanan bir pilav tarifinden söz etmemek olmaz! Lefke pilavı kadar leziz ve çok farklı Müceddere pilavına mutlaka göz atın, daha önce denemediyseniz hiç vakit kaybetmeyin.


Lefke Pilavı Kaç Kaloridir?


1 porsiyon Lefke pilavı yaklaşık 312 kaloridir.

Pişirmeye Başla