Kaç Kişilik: 4

Köylü Pilavı Tarifi

: Hatay Usulü
Tuğçe Aydemir;
23.12.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Orta

Genelde yardımcı yemek statüsünde olan pilav tariflerine bakışınız artık değişecek. Çünkü ana yemek olarak değerlendirilebilecek, çok besleyici ve zengin içerikli bir pilav tarifi ile karşınızdayız. Sebzeli ve etli pilavları ayrı ayrı çok seviyoruz, peki ikisini aynı tarifte buluşturmaya ne dersiniz? Cevabınız “Evet” ise Hatay pilavı tarifimiz tam size göre!


Hatay, pilav çeşitleri açısından oldukça zengin bir yöre. Biz de bugün size Hatay usulü köylü pilavını anlatacağız! Hatay pilavımızın lezzeti lokum kıvamında pişen kuzu etlerinden ve kızarmış patlıcanların yanında, soğan, sarımsak ve salçadan da geliyor. Çok zor sayılamayacak ama kolay da olmayan Hatay pilavı, ideal bir aile yemeğidir. Farklı tatlara pek açık olmayan aile büyükleri Hatay pilavını çok sever, sebzeli tariflere burun kıvıran küçükler de bayılır! Yanına sevdiğiniz meze tarifleri ile hayran olunacak bir sofrayı kolayca hazırlayabilirsiniz.


Hatay pilavı ile hazır o coğrafyaya gitmişken tepsi kebabından bahsetmemek olmaz! Fırında pişen ve diğer kebaplara göre daha hafif olan Hatay tepsi kebabını mutlaka deneyin…


Yöresel lezzetlerden hoşlanıyorsanız farklı bir lezzet olan Kastamonu pilavı tarifine de göz atın!


Hatay Usulü Köylü Pilavı Kaç Kaloridir?


Hatay pilavı yüksek kalorisiyle, diyet yapanların dikkatli tüketmesi gereken besinlerden. 1 porsiyon Hatay usulü pirinç pilavı yaklaşık 835 kaloridir.

Köylü Pilavı Tarifi Malzemeleri

1 adet
patlıcan, küp küp doğranmış
3 su bardağı
pirinç
3 diş
sarımsak, ince kıyım
1 yemek kaşığı
domates salçası
1 adet
Knorr Et Suyu Bulyon
5 su bardağı
su, kaynar, bulyon için
1 adet
soğan, ince doğranmış
200 gram (g)
kuzu eti, kuşbaşı
2 yemek kaşığı
sade yağ
2 yemek kaşığı
zeytinyağı
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol