ARAMA YAP
20 dk
20 dk
Kolay
4 kişilik
6467

Çok farklı bir pilav tarifine hazır mısınız? Yardımcı yemek olmanın çok ötesinde adeta bir şölen yemeği olan incirli pilav önce görenleri sonrasında tadına bakanları hayran bırakıyor. İncirli pirinç pilavı, geleneksel lezzetleri farklı yorumlamayı sevenler için harika bir tercih olacaktır.

Tatlı ve tuzlu malzemeleri mükemmel bir uyum içerisinde kullanmak bizim mutfağımızda çok tercih edilen bir yöntem. İşte incirli pilavda da bu harika uyumu görebiliriz. İncir, pastırma, badem ve taze soğanın lezzetleri ayrı ayrı düşünüldüğünde aslında birbirinden çok farklıdır ama incirli pilav için bir araya gelerek muhteşem bir tarif ortaya çıkarıyorlar!

İncirli pilav içerdiği pastırmadan dolayı pastırmalı pilav olarak da bilinir. Adını unutsanız bile lezzetini asla unutmayacağınıza eminiz!

Farklı pilav tarifleri sofralarımıza renk katmanın en leziz yolu olmuştur. Pastırmalı pirinç pilavına alternatif çok farklı ve doyurucu iki pilav tarifini de buraya bırakalım: pastırmalı bezelyeli pilav ve pastırmalı yumurtalı kızarmış pilav! Davet menülerinize hiç düşünmeden dahil edeceğinize eminiz!

Pişirmeye Başla