Arzum İndirim

İç Pilav Tarifi

;
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Kaç Kişilik
4
Kişilik
Hazırlama
40
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Zorluk
Orta

İç pilav, garnitürlüğünü yaptığı hindi gibi, ne yazık ki ağırlıklı olarak, yılbaşı yemeklerinde yapılır. Tek başına bir öğün olarak bile yenilebilecek iç pilavın, tek bir günde yapılıyor olması, haksızlık.İç pilav doyurucu olduğu kadar, kullanılan malzemeler sayesinde çok da sağlıklı bir yemektir. Kestane yüksek oranda selenyum, B1 ve B2 vitaminleri, dolmalık fıstık protein ve potasyum, kuş üzümü ise C vitamini içerir.

İyi bir iç pilav yapmak için, her yemekte olduğu gibi en iyi malzemeleri kullanmanızı öneriyoruz. Semt pazarları veya organik pazarlardan alış veriş yapıyorsanız, tezgahlarda çeşit çeşit ve dolayısıyla farklı fiyatlarda kestaneler görürsünüz. İlk başta hepsi birbirine benzese de Bursa kestanesi varsa onu almanızı tavsiye ediyoruz.

Çam fıstığının da yine farklı bölgelerden olanlarını aktarlarda görebilirsiniz. Bergama’nın Kozak bölgesine coğrafi işaretli ile adanmış çam fıstıklarından almanız. Hem böylece yerel üretime destek oluyor, hem de en iyi çam fıstığını iç pilavınızda kullanmış olursunuz.


Daha şekerli bir tat olsun isterseniz; iç pilavınızın soğanlarını karamelize olana kadar kavurun. Teflon veya granit bir tencerede soğanlar karamelize olmayabilir, döküm demir, çelik ya da bakır bir tencerede iç pilavı yapmanızı öneriyoruz.


İç pilav gibi özen isteyen bir yemek, ancak aynı özeni isteyen bir ana yemeğin garnitürü olabilir! Sizleri Fırında Kuzu Kol Tarifimizi yapmaya davet ediyoruz!


İç Pilav Kaç Kalori?

1 porsiyon İç Pilav 360 kaloridir


Alışveriş tamamsa, mutfağa geçelim ve iç pilav yapmaya başlayalım!


İç Pilav Tarifi Malzemeleri

1,5 su bardağı
Knorr Kemik İlik Suyu
satın al SATIN AL

Ürünü satın almak istediğiniz markete tıklayın

2 su bardağı
pirinç, baldo
3 yemek kaşığı
zeytinyağı
1,5 su bardağı
su, sıcak
20 adet
kestane
2 adet
soğan
2 yemek kaşığı
dolmalık fıstık
2 yemek kaşığı
kuş üzümü
2 tatlı kaşığı
toz şeker
1 yemek kaşığı
maydanoz, ince kıyılmış
Alışveriş Listesine Ekle
Püf Noktası

İç Pilav Tarifi Püf Noktaları

Kestaneleri haşlamadan önce, 1 saat suda bekletmenizi öneriyoruz. Böylece daha hızlı pişecekler. Bu arada kestaneleri haşlamadan önce, kestanelerin üzerine bıçağın ucu ile enine bir çizgi yapmayı unutmayın. Yapmadığınız durumda, haşlandıktan sonra kestanalerin kabuklarını soymak çok uğraştırıcı olacaktır. 

Servis Önerisi

İç Pilav Tarifi Servis Önerisi

Her zaman bütün bir hindi veya hindi göğüs veya butun yanında servis edebilirsiniz. Bunun dışında tüm ızgara et ve tavuklarla iyi gider. Zaten oldukça besleyici bir yemek olduğu için, yanına bol limonlu, turplu bir yeşil salata ile de servis edebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol