ARAMA YAP
20 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
9276

Son dakika misafirleriniz var ya da hızlıca pratik bir yemek hazırlamanız gerekiyor ama bir yandan da farklı bir tarif olsun, sıradan olmasın diyorsanız çok doğru bir tariftesiniz! Pilav tariflerinin arasında kolaylığı ve farklılığıyla özellikle İç Ege bölgesinde sevilen haşhaşlı bulgur pilavı tam bir yerel lezzet. Çünkü keklere, kurabiyelere ve haşhaşlı pilavımızda olduğu gibi yemeklere kıtır bir tat veren haşhaş en çok Afyon yöresinde yetiştirilir. Haşhaş ile tatlı ve tuzlu çörekler yapılır, özel günlerde gelen konuklara ikram edilir!


Henüz haşhaşlı pilavı denememiş olanlar, ilk başta bu tarifi ilginç bulabilir. “Haşhaş ve bulgur birbirine yakışır mı? Haşhaşın kıtır aroması pilavda nasıl olur? Haşhaş ne zaman pilava eklenmelidir?” gibi sorularınız varsa hiç vakit kaybetmeden buyurun haşhaşlı bulgur pilavı tarifimize!


Klasiklerden yana olanlar ve daha sade lezzetlerden yana olanlar için lokanta usulü bulgur pilavı tarifimizi de böyle bırakalım… Haşhaşlı bulgur pilavı gibi yöresel ve çok farklı bir pilav tarifine daha ne dersiniz? Cevabınız evet ise sizi kuzu kulaklı bulgur pilavı tarifimize davet edelim.


Farklı pilav tariflerini seviyorsanız sizin için hazırladığımız birbirinden değişik pilav tariflerine mutlaka göz atın!


Haşhaşlı Bulgur Pilavı Kaç Kaloridir?


1 porsiyon haşhaşlı bulgur pilavı yaklaşık 350 kaloridir.

Pişirmeye Başla