Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 379

Deniz Mahsüllü Pilav Tarifi

: Sahilin Kokusunu Sofralara Getirir
Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
40
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Zorluk
Zor

Midye, karides ve balığın efsanevi birleşimi damağınızda enfes bir tat bırakacak. Deniz mahsüllü pilav tarifi, farklı lezzetleri sevenler için birebir!

Akdeniz mutfağında pirinç ve deniz ürünlerinin buluşmasına sıkça şahit oluyoruz. Midyeli pilav ve karidesli pilav en popüler olanlarından! Bugün sizlere anlatacağımız tarifimizde deniz mahsüllerini sınırlamıyoruz, midyenin içi ve kabuğu, karides ile balık bir araya geliyor damakları şenlendirecek deniz mahsüllü pilavı ortaya çıkarıyor!

Deniz mahsüllü pilav, bir sahil kasabasında kalabalık akşam yemeğine çıktığınızda da özel günlerde sevdiğiniz insanlarla birlikte hazırlayacağınız küçük sofralarında da menünün yıldızı olacak! 

Biraz maharet, biraz mutfak bilgisi ve tecrübe gerektiren deniz mahsüllü pilav tarifini görünce denemekten çekinmeyin. Çünkü tarif adımlarını tüm detayları ile sizin için anlattık!

Deniz mahsüllü pilav kadar leziz ve farklı tarifler için pilav tarifleri sayfamıza göz atmayı unutmayın! Konu deniz ürünlerinden açılmışken ahtapotlu pilav tarifimizi ve deniz mahsüllü makarna tarifimizi de buraya bırakalım!

Deniz Mahsüllü Pilav Tarifi Malzemeleri

1.5 su bardağı
tavuk suyu
2 su bardağı
pirinç, baldo
1.5 su bardağı
su, sıcak
3 yemek kaşığı
zeytinyağı
2 su bardağı
kırmızı lahana, doğranmış
2 adet
kırmızı soğan
3 diş
sarımsak
400 gram (g)
midye içi
250 gram (g)
karides
500 gram (g)
kabuklu midye, opsiyonel
500 gram (g)
balık, fileto, kılçıksız
1 adet
limon
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol