Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 341

Deniz Mahsullü Makarna Tarifi

: Özel Sofraların Yıldızı
Emre Ulu;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
30
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Orta

Deniz mahsullü makarna tam bir Akdenizli! Makarnayı basit bir yemek olmaktan çıkararak, özenli davet sofralarına taşıyan bu tarife konuklarınızın hayran kalacağından eminiz.

Ülkemizin geniş bir sahil kesimi olsa da bizim mutfağımızda deniz ürünleri biraz göz ardı ediliyor, çok fazla tarife dahil olamıyorlar. Daha çok ızgara, fırın, güveç ve buğulama şeklinde deniz ürünlerini bütün olarak tüketiyoruz. Yalnızca deniz mahsullerinin isimleri bazı balık çorbalarında farklılaşıyor.

Madem bizim mutfağımızda deniz mahsulleri çok kullanılmıyor, öyleyse damak zevkimize uyan bir başka mutfağa göz atmamızda hiçbir mahsur yok! İşte bu yüzden sizin için İtalyan usulü deniz mahsullü makarna tarifi hazırladık!

Çok genel bir kavram olan deniz mahsulleri nelerdir derseniz, aslında denizdeki tüm canlıları kapsayan bir tanımdır. Biz ise deniz mahsullü makarna sosumuzda bunların en bilinenlerini kullanacağız.

Hazır deniz mahsullerinden bahsetmişken, farklı tarifler denemek isteyenler için alternatifler de hazırladık! Midye, karides ve balığın efsanevi birleşiminin pirinç ile yakaladığı uyuma beraber şahit olalım ve deniz mahsullü pilav tarifine göz atalım!

Sadece karidesten güveç olur derseniz çok yanılırsınız… Deniz mahsulleri güveci ile tanıştıktan sonra karidesi yalnız bırakmayacağınızdan eminiz!

Yine deniz mahsullü ama farklı bir makarnayı da buraya bırakalım, doyurucu ve benzersiz karidesli nohutlu makarna tarifini de incelemeden geçmeyin.

Taze deniz mahsulleri hazırsa, hemen tarifimize geçelim. Afiyet olsun!

Deniz Mahsullü Makarna Tarifi Malzemeleri

8 adet
karides, küçük boy, ayıklanmış, ikiye bölünmüş
1 adet
kalamar, ince dilim doğranmış
3 diş
ezilmiş sarımsak
Yarım adet
soğan, küçük küp doğranmış
2 yemek kaşığı
tereyağı
2 yemek kaşığı
zeytinyağı
Çeyrek demet
maydanoz, ince kıyılmış
2 yemek kaşığı
elma sirkesi
1 paket
fettuccine makarna
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol