Kaç Kişilik: 4

Fesleğenli Domatesli Makarna Tarifi

: Tam Bir İtalyan
Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (1 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Zorluk
Kolay

Makarna tariflerinin İtalyan mutfağına ait olduğunu sanırız bilmeyen yoktur ama bazı malzemeler ile onu yerel tarif haline getirdiğimiz de oluyor. Bugün sizlere anlatacağımız fesleğenli domatesli makarna ise İtalyanlığından hiçbir şey kaybetmemiş; fesleğeniyle, domatesiyle, parmesanıyla ve olmazsa olmaz zeytinyağı ile çok orijinal bir tarif!

Domates soslu fesleğenli makarna, normalde zaten oldukça kolay bir tarif, biz onu daha da pratikleştirmek için fesleğenli domatesli sosunu hazırlamak için Knorr’un leziz fesleğenli makarna sosunu kullandık. Taze fesleğen arama ya da kuru fesleğen kullansam nasıl olur diye düşünme zahmetinden sizi kurtardık!

Fesleğenli domatesli makarna özünde bir Yaz tarifi olsa da çeri domatesi artık her mevsim bulmanın mümkün olmasıyla istediğiniz zaman hazırlayabileceğiniz bir tarif. Ama lezzetli domatesli makarnanın sırrı tabii ki mevsiminde hazırlanan domatesli makarna sosunda gizlidir, unutmayın!

Domates soslu makarna günlük ve küçük sofraların yemeğiyken işin içine fesleğen ve parmesan girdiğinde, fesleğenli domates soslu makarnayı hemen bir davet yemeğine dönüştürebilir ve konuklarınızı hayran bırakabilirsiniz.

Domates ve yeşilliklerin birlikte nasıl da mükemmel bir uyum yakaladığını, bir araya geldikleri tariflerin lezzetinden biliyoruz. Öyleyse fesleğenli domatesli makarna kadar leziz bir tarif olanıspanak ve domates soslu tortellini tarifini de buraya bırakalım. Göz atmadan geçmeyin!

Fesleğen soslu makarna ile Akdeniz’in eşsiz lezzet notalarını sofralarınıza taşımak için bizce hiç vakit kaybetmeyin! Malzemeler hazırsa sizi hemen mutfağa alalım…

Fesleğenli Domatesli Makarna Kaç Kalori?

1 porsiyon fesleğenli domatesli makarna yaklaşık 200 kaloridir. Çok yüksek kalorili olmadığı için, miktarına dikkat edilerek diyet dönemlerinde de tüketilebilir.

Fesleğenli Domatesli Makarna Tarifi Malzemeleri

Yarım paket
makarna, spagetti
1 + 3/4 su bardağı
su
1 paket
Knorr Fesleğenli Makarna Sosu
10 adet
çeri domates, dörde bölünmüş
4 yemek kaşığı
toz parmesan
1 yemek kaşığı
zeytinyağı
4-5 yaprak
fesleğen
Püf Noktası

Fesleğenli Domatesli Makarna Tarifi Püf Noktaları

Makarnayı haşladığınız sudan bir miktarını kenara ayırın. Biraz soğuması için bekletebilir ya da soğuk su ilavesiyle sıcaklığını düşürebilirsiniz. Sosu yaparken bu suyu kullanırsanız lezzetine lezzet katacaktır.

Servis Önerisi

Fesleğenli Domatesli Makarna Tarifi Servis Önerisi

Fesleğenli domatesli makarnayı tabaklara aldıktan sonra üzerine toz parmesan serperek lezzetini tamamlayın! Yanına bol yeşillikli bir mevsim salata da harika olacaktır.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol