ARAMA YAP
60 dk
10 dk
Zor
4 kişilik
337 kcal
10234

Ravioli et, ricotta peyniri ve sebze gibi çeşitli malzemelerle doldurulabilen mantı benzeri bir makarna çeşididir. Ravioli, özellikle kuzey İtalya mutfak kültürünün bir parçasıdır. Çok ince, neredeyse şeffaf bir yaprak makarna, oklava ile veya bir makarna makinesi kullanılarak elle açılır ve ardından doldurulur. Ravioli tipik olarak karedir, ancak dairesel veya yarı dairesel ( mezzelune ) olmak üzere başka formlarda da hazırlanır. Et, sebze, peynir veya balık ile doldurulabilen ravioli, tereyağı, domates, peynir veya krema bazlı hafif soslarla veya zengin bir et suyu içinde tek başına servis edilebilir. Biz bugün sizlere peynirli raviolinin nasıl yapıldığını anlatacağız!

Şekli ne olursa olsun (agnolotti, anolini veya tortellini), ravioli İtalyan mutfak geleneğinin önemli bir parçasıdır, öyle ki her bölgenin kendi tarifi vardır. Öyleyse gelin biz de kendi tarifimizi oluşturalım!

Ravioli gibi klasik bir İtalyan makarnası olan Tortellini tarifini de buraya bırakalım. Çok seveceğinize eminiz!

Ravioli Sosu Nasıl Hazırlanır?

Ravioli hazırlamanın en kolay yollarından biri tabii ki hazır ravioli alarak, diğer tüm makarnalarda olduğu gibi haşlayarak pişirmektedir. İşte peynirli ravioli tarifimiz de böyle, hem kolay hem de sıradan makarnaların dışında! Peynirli ravioli sosunu evde yapmak isterseniz genelde 4 sevdiğiniz peyniri karıştırmanı ya da parmesan ile servis etmeniz önerilir. Ama biz sizi peynirli ravioli sosu tariflerini aramaktan kurtarıyoruz! Nasıl mı? Peynirli ravioli tarifimizi Knorr 4 Peynirli Makarna Sosumuzla hazırlayarak tabii ki! En az 4 peynirin kendisini kullandığınız kadar lezzetli olan bu peynirli ravioli sosu hem daha ekonomik hem de kolayca hazırlanıyor. Eğer peynir aromasını seviyorsanız ve raviolide yoğun olsun istiyorsanız, peynirli ravioli hazırlarken seçiminizi içi peynir dolgulu olanlardan yana kullanabilirsiniz!

Ravioli peynirli olduğunda gerçekten damakları şenlendiren bir lezzete dönüşüyor ama onun çok yakıştığı bir tarif daha var: Ravioli lazanya! Peynirli ravioli kadar seveceğinizi düşündüğümüz bu tarife mutlaka göz atın…

Klasiklerden yana olanların da kaçırmaması gereken bir tarifimiz var! Özellikle çocukların bayılarak tükettiği fırında peynirli makarnayı hala denemediyseniz, şimdi tam zamanı!

Ravioli Nasıl Saklanır?

Taze ravioli oldukça çabuk bozulabilen bir yiyecektir ve buzdolabında 1-2 gün dayanır. Hazır ravioliler ise buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklandığında 3-4 gün dayanır.

Pişirmeye Başla

Peynirli Ravioli Tarifi

: Ravioli Hazırlamanın En Kolay Hali
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 4 kişi +
ravioli
250 gram (g)
zeytinyağı
2 yemek kaşığı

Üzeri için

Knorr 4 Peynirli Makarna Sosu
1 paket
su
1 + Çeyrek su bardağı