Calve Çekiliş
Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 300

Penne Alfredo Tarifi

: Makarna Severler İçin
Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
5
Dakika
Pişirme
15
Dakika
Zorluk
Kolay

Makarnalar hem bir son dakika kurtarıcısı, hem de davet sofralarının özenli yemeklerinden biridir. Makarna, çeşidine ya da servis edilen sosuna göre pratik bir akşam yemeği olabildiği gibi önemli misafirleriniz için de leziz bir seçenek olacaktır. Bugün sizlere anlatacağımız penne alfredo ise makarna sevenlerin aşina olduğu iki sözcükten oluşuyor. Penne, kısa silindirik makarna çeşididir. Alfredo ise kremalı ve parmesan peynirli leziz bir sostur. Penne alfredo kelimelerinin doğru telaffuzu yazıldığından çok da farklı değildir sadece “penne” kelimesindeki iki “n” harfinden biri okunmaz.

Penne makarna ve alfredo sos aslında pek çok soslu makarna tarifinin de temelinde yer almaktadır. İçerisine tavuk, mantar, brokoli gibi farklı malzemeleri ekleyerek birden fazla alfredo soslu makarna tarifi elde edebilirsiniz! Bunların arasında alfredo soslu tavuk makarna en bilinenidir.

Evde penne makarnayı kendiniz yapmanız çok kolay olmayacaktır, çünkü şekil vermesi biraz zor bir makarna çeşididir. Ama penne makarnayı kolayca marketlerde bulunabilir, alfredo makarna sosu tarifi evde kolay bir şekilde hazırlanabilir ve çok fazla malzemeye ihtiyaç duymaz.

Penne alfredo makarnanın bir diğer özelliği de tek tencerede hazırlanabiliyor olmasıdır. Son dönemde oldukça popüler olan “one-pot” tarifler, mutfağın fazla dağılmaması ve az bulaşık ortaya çıkarması sebebiyle çok sevildiler.

Penne alfredonun en klasik makarna tariflerinden biri olduğundan bahsetmiştik. Peki diğer klasiklere bir göz atmaya ne dersiniz? Cevabınız “Evet!” ise sizi sebzeli alfredo makarna ve penne arrabibata tariflerimize davet edelim! Eğer klasiklerden sıkıldıysanız ve biraz farklı yorumlara açıksanız acılı tavuklu makarna tarifimiz tam size göre, mutlaka deneyin!

Penne Alfredo Tarifi Malzemeleri

4 yemek kaşığı
tereyağı
2 diş
sarımsak
1 su bardağı
krema
1 su bardağı
parmesan, rendelenmiş
1 paket
makarna, penne

Servis için

4 yemek kaşığı
parmesan
1 tutam
kişniş, kıyılmış
Püf Noktası

Penne Alfredo Tarifi Püf Noktaları

Dilerseniz penne alfredoyu karabiber ve limon kabuğu ile de servis edebilirsiniz.

İtalyan mutfağı özgü bir tarif olan penne alfredo, geleneksel olarak krema kullanılmadan yapılır. Daha pratik ve ekonomik bir reçete için krema iyi bir alternatiftir, dilerseniz aynı ölçüde tereyağı ile de deneyebilirsiniz.

Asıl Yayın Tarihi: 16.11.2021
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol