Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 300

Sebzeli Alfredo Makarna

;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Zorluk
Kolay

Makarna dediğimizde akla İtalyanlar gelse de hemen hemen herkesin favorisi olan bu lezzetin kökleri Araplara, Romalılara, Yunanlara, Çinlilere kadar uzanıyor. Makarnayı dünyaya tanıtan ve bunu bir sanata dönüştürenler ise elbette İtalyanlar. Onların deyimiyle dünya literatüründe pasta olarak anılan bu lezzet, sayısız soslar, baharatlar, malzemelerle çeşitlenerek hangimizin parmaklarını yedirmedi ki!


Başlı başına bir mutfak kültürüne sahip olan makarna, hem kolay hazırlanması hem de doyurucu olmasıyla günümüzün koşturmacasında tarif defterimizin kurtarıcı dostu. Her zevke göre şekil alabilen makarna, hamurun içeriğine ve kesim biçimine göre fettucini, tortellini, spagetti, penne gibi çeşitlerle sunuluyor. Elbette bu her bir biçimin hazırlanışı ve çeşitli malzemelerle uyumu farklılık gösteriyor.


Lezzetin zirvesine oynayan ve makarna severlerin favorilerinden olan Fettuccine Alfredo, kremamsı dokusu ve aromasıyla nefis bir tat. Sebze ile zenginleştirdiğimiz Fettucine Alfredo’yu dakikalar içinde kolay ve pratik bir şekilde hazırlamanız için de hazır çorba ile soslandırdık. Evet, doğru duydunuz! Knorr Kremalı Tavuk Çorbası, verdiği kremsi doku ve lezzetin yanı sıra mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha da kısaltacak nefis bir çözüm oldu. Knorr Kremalı Tavuk Çorbası ile hazırladığımız kolay Sebzeli Alfredo Makarna yapımı için sizi böyle alalım.

Eğer sade lezzetlerden hoşlanıyorsanız, penne alfredo tarifimize bakmadan geçmeyin!

Sebzeli Alfredo Makarna Malzemeleri

Makarna Malzemeleri

300 gram (g)
fettuccine makarna
1 yemek kaşığı
tuz
2 su bardağı
makarna suyu
1 adet
knorr kremalı tavuk çorbası

Sos için

1 su bardağı
krema
1 su bardağı
süt
2 su bardağı
garnitür
yarım su bardağı
izmir tulumu, rendelenmiş
Püf Noktası

Sebzeli Alfredo Makarna Püf Noktaları

Sebzeli Alfredo Makarna tarifini, fettucine yerine tagliatelle ya da kalın kesim bir erişte ile de hazırlayabilirsiniz.

Servis Önerisi

Sebzeli Alfredo Makarna Servis Önerisi

Sebzeli Alfredo Makarna servis ederken üzerine İzmir tulumu yerine keş peyniri, parmesan gibi sevdiğiniz başka bir peynir ile de servis edebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol